A PC World beszámolója szerint ez a chip már egyben tartalmazza a végrehajtó egységet és a grafikus vezérlőt is. Ennek a megoldásnak az az előnye, hogy kisebb fogyasztás mellett nagyobb teljesítményt lehet elérni, bár a Fusion lapkát olcsó számítógépekbe, nem pedig munkaállomásokba szánják.
Már az év elején érkeznek
Az informatikai lap úgy tudja, hogy a Fusiont az eddig főként Intel Atom lapkát használó netbook és nettop számítógépek mellett kompakt méretű laptopokban is alkalmazni fogják. Eddig többek közt a HP és a Lenovo jelentette be, hogy az AMD új chipjét tartalmazó konfigurációt dob piacra, ezek első példányait várhatóan már a héten nyíló Las Vegas-i CES technológiai expón is bemutatják majd.
A HP egy 11,6 colos képernyővel szerelt, kompakt, több mint tízórás üzemidővel rendelkező, Pavilion DM1 típusjelzésű laptopot fog piacra dobni a Fusionnel, ez az USA-ban, 450 dolláros, vagyis százezer forint körüli áron debütál majd. A Lenovo ThinkPad X120e nevű ultrahordozható laptopja hasonló méretekkel bír majd, és egy korábbi AMD-lapkát használó elődjénél több mint másfélszeres teljesítményt nyújt majd. Ez a gép 400 dolláros, vagyis 80 ezer forint körüli áron lesz majd megvásárolható - írja a PC World.
A Fusion lapka beépített grafikus vezérlőjének köszönhetően akár full-HD (1080p) felbontású videók lejátszásával is elboldogul, ha pedig Flashben készült vagy más multimédiás tartalmakat nyitnak meg rajta, ezek kezelése nem terheli le nagyon a lapkát, így például zökkenőmentes böngészést tesz lehetővé. Ráadásul az integrált megoldásnak köszönhetően a HD-felbontású videók lejátszása kevésbé meríti le az akkumulátort, mint a korábbi eszközök esetében. Ugyanakkor integrált megoldással nem az AMD rukkol elő először, a grafikus lapkáiról ismert Nvidia Tegra néven már korábban bemutatott ilyet.