Világrekorderek a magyarok e-mailezésben

Vágólapra másolva!
A világ internetezőinek nagy többsége használja az elektronikus levelezést az ismerősökkel való kapcsolattartásra, ám az Ipsos felmérése szerint sehol sem annyira népszerű ez a kommunikációs forma, mint hazánkban. A magyar netezők 94 százaléka küld rendszeresen e-maileket.
Vágólapra másolva!

Az Ipsos legújabb felmérése szerint az e-mail Svédországban (92 százalék), Belgiumban (91 százalék), Indonéziában (91 százalék), Argentínában (90 százalék) és Lengyelországban (90 százalék) is gyakori érintkezési mód. A listát viszont a magyarok vezetik 94 százalékkal. A magyar internetezők többsége leveleket is küld az Ipsos 24 országban közel 20 ezer internethasználó megkérdezésével készült felmérése szerint.

Az e-mail minden országban elterjedt, általában 80 százalék feletti arányban jellemzi a világháló használóit. Ez alól csupán India és Szaúd-Arábia a kivétel, ahol az internetezők kétharmada, illetve szűk fele szokott elektronikus levelek segítségével információt cserélni. Népszerűek a közösségi szolgáltatások is: az internetezők 62 százaléka van fent valamelyik közösségi oldalon, illetve fórumokba vagy blogokba ír. A magyar netes társadalom az átlagosnál aktívabb e tekintetben is, 70 százalékuk felkeresi és használja a közösségi szájtokat.

Míg a világ más részein általában a korosztályi összefüggések a legkarakteresebbek - a 35 év alattiak 70, a 36-50 év közöttiek 60, a náluk idősebbeknek pedig az 51 százaléka osztja meg gondolatait, élete történéseit a weben -, addig Magyarországon ezek az eltérések kevésbé markánsak és nem teljesen illeszkednek a nemzetközi trendbe. Sorrendben, a korosztályi csoportokban a közösségi oldalakat használók aránya: 74 százalék, 66 százalék és 70 százalék. További, bár nem jelentős sajátosság az iskolázottság szerinti különbség: az alacsony iskolázottságú internetező magyarok 64 százaléka időzik a közösségi oldalakon, a középfokú és felsőfokú végzettségűeknek pedig 73-73 százaléka.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!