A Facebook oldalak még a Timeline nevű visszagörgethető profillal sem váltak igazán áttekinthetővé. Az itt és most információit könnyen ki lehet nyerni a közösségi oldalból, képet alkotni viszont nehéz. A Wolfram Alpha nevű számításokat végző kereső azonban mostantól lehetővé teszi, hogy legalább a profil tulajdonosa kiértékelhesse, mit művel a Facebookon.
A Facebook report nevű funkciót a Wolfram cég vezetője, Stephen Wolfram találta ki, aki lelkesen naplózza életének minden történését és mérhető adatát. A Facebook analitika nem fogja tudni, hogy a felhasználó hány kilogrammot nyom, milyen volt a vérnyomása, viszont meglepően pontos következtetéseket lehet így is levonni belőle.
Nyáron csökkent a facebookos aktivitás a Wolfram Alpha szerint
A jelentés csak úgy készülhet el, ha az ember engedélyezi a Wolfram appjának telepítését a Facebookra - így fér hozzá az adatokhoz az Alpha - és egy Wolfram regisztrációt is készít a felhasználó. A Facebook adatok kiértékelése csak másodperceket vesz igénybe.
Még azt is megmondja, napos időben születtünk-e
A motor felhasználónként más és más adatokat gyűjt össze. Van akinek csak azt tudja megmondani, hogy milyen csillagjegybe tartozik a születési dátuma alapján, mások viszont azt is megtudhatják, hogy esős, felhős napon születtek. Az analízis pontossága attól függ, hogy az adott területről milyen más adatokat tud összeszedni a Wolfram Alpha. A legtöbb információ és grafikon mellett található egy More vagy egy Show details gomb, ezt érdemes megnyomni, valamivel bővül az elérhető adatok köre.
Ki is színezi a különböző baráti köröket a Wolfram Alpha elemzőmodulja
A születés körülményein kezdve, a Facebook használatának gyakoriságán keresztül egészen a baráti körig minden területet feldolgoz a Wolfram Alpha. Érdekes megnézni, hogy melyek a státuszfrissítésekben leggyakrabban használt szavak. Melyik feltöltött fotót lájkolták a legtöbben. A motor kapcsolati hálót is tud építeni, amiből ki lehet deríteni, hogy milyen baráti körökből vannak ismerőseink a Facebookon.
A Facebook gyorsjelentés már most is borzasztóan hosszú, Stephen Wolfram azonban azt ígérte blogbejegyzésében, hogy tovább fogják fejleszteni. Előbb azonban meg kell vizsgálniuk, hogy az emberek mire használják a funkciót, melyek a népszerű lekérdezések, és melyek érdektelenek.