Nagyobb veszélyt jelent a Google elektronikai óriás a személyes adatok védelmére, mint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA), közölte Rupert Murdoch ausztrál-amerikai médiamágnás, a News Corporation vezérigazgatója.
A történet érdekessége, hogy a milliárdos üzletembert éppen a kiadója által üzemeltetett lapok eljárás módja miatt hallgatták meg, miután az újságírók képviselők, színészek, közéleti személyiségek telefonjának lehallgatásával jutottak információhoz. Az NSA, és a szövetséges hivatalok hasonló módon végeztek titkos adatgyűjtést, kérdés, ki fér hozzá több adathoz?
Murdoch nem először intézett kirohanást a Google ellen a Twitter felületén. Áprilisban azért támadt az elektronikai óriásra, mert az az amerikai NSA módszereit kritizálta. “A Google az igazi kalóz: ingyen nézhetünk filmeket, miközben reklámokat ad el körülötte. Nem csoda, hogy milliókat költ lobbira” - írta a sajtómágnás.
A keresőóriás 2011 óta a legnagyobb IT-lobbista. A Microsofttól vette át a címet. Három éve a Google 9,68 millió dollárt költött lobbitevékenységre és politikusok meggyőzésére, és azóta vélhetően ez az összeg tovább nőtt. Megfigyelők szerint az IT-cégek az utóbbi tíz évben hasonló mértékben költenek politikai célokra, mint az erről ismert hollywoodi gépezet, vagy az olaj-lobbisták.