Jót tett a botrány a The Interview című filmnek, amelynek december 25-i bemutatóját a Sony az utolsó pillanatban lefújta, miután a legnagyobb amerikai mozik tartva a hackerek fenyegetésétől nem kívánták azt játszani. Az idén, de talán az elmúlt évtizedben nem kapott ilyen jó visszajelzést egy film sem a nézőktől: az imdb portálon 10/10 maximális pontszámot ért el.
A nézők a Sony döntése ellen tiltakozva ellepték a gyűjtőoldalakat, míg az imdb oldalán több mint 22 ezren adtak maximális pontszámot a filmnek, addig a Rotten Tomatoesnál egy nap alatt háromról 4,2-es átlagra turbózták fel az értékelést: közel harmincezren kattintottak a portálon. A honlapra látogatók 96 százaléka szeretné látni a filmet.
Maga Barack Obama amerikai elnök is kritizálta a Sony lépését, ugyanakkor a cég azzal védekezett, nem ő, hanem a forgalmazók és a legnagyobb mozik határoztak úgy, a nézők biztonsága érdekében inkább nem vetítik az alkotást.
A Sony még nem döntött róla, hogy mikor vagy hol mutassa be végül a filmet, felmerült, hogy saját videostreamelő szolgáltatásán, a Crackle-n keresztül osztaná meg ingyen, de több portál, így egyebek közt a BitTorrent is felajánlotta, hogy szívesen kiadja, segít a terjesztésben.
Vélhetően a vígjáték robbantotta ki a botrányt, amelynek keretében november végén észak-koreai hackerek megtámadták a Sony rendszerét, és onnan bizalmas adatokat, köztük céges levelezést, a munkatársak és sztárok személyes adatait, illetve bemutatásra váró filmeket loptak el, majd szivárogtattak ki. A filmben két újságírót Kim Dzsongun észak-koreai vezér elleni merénylet végrehajtásával bíz meg az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA).
Szakértők szerint a Sonynak eddig félmilliárd dollár kára keletkezett. A hackertámadást azóta nemzetbiztonsági ügynek nyilvánították, Washington arányos mértékű válaszlépést ígért, ugyanakkor Phenjan újabb kibertámadásokkal fenyegetőzött.