A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl

Ellophatatlannak tűnik az okosrobogó

Gogoro robogó
Vágólapra másolva!
Tajpejt nemsokára olyan robogók lephetik el, melyek nem csak hogy környezetkímélők, de még ellopni is nehéz őket: hála egy újfajta feltöltőrendszernek.
Vágólapra másolva!

A még piacra sem dobott, de már méltán híres Gogoro okosrobogót az ázsiai Computexen állították ki ismét, ahogy az is kiderült, hogy hamarosan boltokba kerül Tajpejben. A jármű még januárban, a las vegasi CES kütyüexpón mutatkozott be,

a HTC egykori designerei és mérnökei négy éven keresztül dolgoztak rajta.

A robogó valódi különlegessége nem csak az, hogy elektromos, vagy hogy beépített szenzorok ellenőrzik az alkatrészek működését (bár ez is elképesztő), hanem hogy az akkumulátort rendkívül környezettudatosan kezeli a gyártó.

Nincs több feltöltés vagy lopás

A Gogoro még nyár folyamán felállítja saját töltőállomásait, ahol meglepő módon nem feltölteni lehet a robogót, hanem kicserélni a lemerült akksit egy másikra, mellyel újabb 100 kilométert tehet meg a sofőr.

A Gogoro nem csak okos, hanem környezetbarát is. Forrás: Gogoro

A töltőállomás minden egyes csere alkalmával beazonosítja a robogót és tulajdonosát, így a gyártó tudni fogja melyik telep melyik járműben van épp. Így ha ellopják a robogót, és akkumulátort akarnak cserélni benne, nem ad ki újat az állomás, sőt

a tolvaj helyzetét is rögtön elárulja.

A használt akkumulátorok problémájára is találtak megoldást: ugyan kétezer feltöltést bírnak, de már 500 után kivonják őket a forgalomból, ezt követően irodai, otthoni felhasználásra, illetve adatközpontba hasznosítják tovább őket. A maradék áramot pedig a legvégén fejlődő országokban használják fel, ahol nehezen jutnának amúgy elektromossághoz.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!