A Facebook, a Twitter és a Google+ csak addig állnak a felhasználó rendelkezésére, amíg az illető életben van. A halála után ezek az oldalak maguktól semmit sem csinálnak, szemben az Eter9 nevű közösségi portállal, mely még
az elhunyt személyek nevében is képes lájkolni, üzeneteket írni, és úgy általában viselkedni.
A rendszer mögött álló mesterséges intelligencia folyamatosan tanul tőlünk, megjegyzi, milyen tartalmakat kedvelünk, mi érdekel bennünket, kikkel tartjuk folyamatosan a kapcsolatot. Amíg élünk, addig a virtuális helyettesünk csak akkor ír ki bármit is a nevünkben, amikor offline vagyunk. Ezeket az üzeneteket később személyesen is ellenőrizhetjük, értékelhetjük, hogy melyik mennyire vall ránk.
Miután pedig meghaltunk, az Eter9 robotja átveszi az irányítást a virtuális életünk felett, hogy barátaink, ismerőseink számára úgy tűnjön, még mindig itt vagyunk.
Nem az Eter9 az első olyan oldal, amely örök digitális életet kínál: a Virtual Eternity nevű, 2010-ben indult, ám mindössze két évig élő szolgáltatás még képeket, videókat is meg tudott osztani a közösségi médiában az elhunytak után, feltéve persze, ha a felhasználók jó előre feltöltötték a szájt adatbázisát.
Továbbá a Facebook is dolgozik saját mesterséges intelligencia kifejlesztésén, mely elméletben szintén képes lehet arra, hogy átvegye a profilunk felett az irányítást.