A Facebookot sem kíméli a magyar kétszeres bűvészvilágbajnok, Hajnóczy Soma. Legújabb, interneten nézhető bűvészvideójában az új Facebook reakciós kártyákkal varázsolja el a nézőt.
Dolgunk annyi, hogy kiválasszunk egy tetszőleges, megszámozott emojit, majd ezután kövessük az utasításokat. Ha ezeket betartjuk, Soma a trükk végén megmondja, hogy végül melyik kártyánál lyukadtunk ki.
Erre azonban figyeljen, mielőtt csalódottságának hangot adna: Soma nem azt találja ki, hogy eredetileg melyik kártyára gondolt,
hanem hogy végül melyikhez jutott el a lépések végrehajtása után.
A trükköt itt próbálhatja ki:
Nem ez az első alkalom, hogy Soma a digitális világban varázsolja el az embereket. A hagyományos bűvészi kézügyességet sokszor vegyíti modern technológiákkal. Tavaly decemberben jelent meg a Magic Lie Detector nevű iPhone-ra és iPadre fejlesztett alkalmazása, amely
az ujjlenyomat szkennelésével deríti ki, hogy az illető igazat mond-e vagy hazudik.
Az app, és egy pakli francia kártya segítségével a felhasználó saját ismerőseit is szórakoztathatja.
A legegyszerűbb mutatvány: a néző választ egy lapot, amit senkinek nem mutat meg. Okos kérdések segítségével a Magic Lie Detectorral könnyedén el lehet jutni addig, hogy "bűvészként" kitaláljuk, melyik lap volt az.
Hajnóczy korábban utánajárt annak is, mit visel el az új húszezres bankó. Videójában átszúrta a pénzt egy tollal, a bankó látszólag mégsem sérült meg. Ezután megmutatta, hogyan lehet néhány egyszerű mozdulattal kisebb címletekre váltani a pénzt.
Az értékét sem nagyon őrzi a bankjegy: egy pillanat alatt tízezres lesz belőle,
ha lefújjuk 100 százalékos inflációsprével.
Hamisítani házilag nem lehet, a bűvész viszont a silány, képszerkesztővel készített hamisítványt is igazi papírpénzzé tudja varázsolni. Persze ez mind trükk.
Hajnóczy kétszer is elnyerte a bűvész társadalom legrangosabb kitüntetését, a világbajnoki címet. Nem csak bűvésznek, de
szabadidős szuperhősnek tartja magát.
Olyan szuperképességeit, mint a gondolatolvasás, vagy a lebegtetés a Dumaszínház Hétköznapi szuperhősök estjein bizonyítja be Felméri Péter humoristával.
Márciusban ezen kívül a nagyszabású Illúzió Mesterei bűvész show-n láthatjuk.
A bűvész igazi polihisztor: hét évig tanult zongorázni, gitározott, dobolt, kipróbálta magát a színészetben is. A róla készült Wikipédia szócikk sem hétköznapi, így kezdődik: "6 éves korában szeretett bele az illúzió világába, amikor egy bűvész felhívta a színpadra, és eltüntette egy dobozban".