Drónvadász drónokat keres az amerikai légierő. Az amerikai Globális Csapásmérő Parancsnokság (GSC) által kiírt pályázati felhívás szerint kisméretű, autonóm módon repülő, minimális emberi beavatkozást igénylő minikopterekre szeretnének szert tenni.
A légierőnek egyre több gondot okoznak a tiltott helyeken repülő polgári drónok,
melyek a katonai bázisok, és repülőterek fölé is berepülnek. Ezek nem csak a rájuk szerelt kamerák miatt veszélyesek, hanem a katonai repülőgépekkel, helikopterekkel való ütözés kockázata miatt is.
A felhívás szerint a légierő olyan minirepülőgépeket keres, melyek tömege nem haladja meg a 2,72 kilogrammot, de önállóan képes észlelni, felderíteni, és követni a tiltott légtérbe tévedő polgári drónokat.
A "drónvadász" minigépek
célpontjuk kommunikációs rendszerét bénítanák meg
saját elektronikai-hadviselési rendszerükkel, azaz kivennék az irányítást a betolakodó repülőgép irányítójának kezéből. Ehhez a földi kezelő engedélye után, durván egy kilométeres távolságból egy 60 fokos szögtartományban támadják majd meg a repülő célpontot.
A légierő leendő minivadászainak legalább négy, a kereskedelmi drónoknál leggyakrabban használt hullámsávot (433MHz, 915MHz, 2,4GHz és 5,8GHz) kell majd megzavarnia. Ennél is izgalmasabb, hogy a műholdas navigációs rendszert (GPS L1 és az orosz GLONASS L1) is blokkolnák.
A tervek szerint
az új vadászdrónokból a parancsnokság nyolc bázisa kap
(Barksdale, Dyess, Ellsworth, FE Warren, Kirtland, Malmstrom, Minot és Whiteman). Itt állomásoznak a légierő nukleáris fegyvereket hordozó repülőgépei is, így a B-52 Stratofortress, a B-1B LAncer és a B-2A Spirit nehézbombázó repülőgépek, illetve a LGM-30G Minuteman III interkontinentális ballisztikus rakéták silói.
A leendő győztesnek sietnie kell: 90 napon belül 38 rendszert kell majd leszállítania.