A felperesek a New York-i bíróságon nyújtották be a keresetet, melyben azt állítják, hogy a Hamász arab terroristacsoport a Facebook közösségi oldal segítségével terjeszkedik, és az egyik legfontosabb eszközük terrortámadásaik megszervezéséhez.
Az oldalon keresztül taktikai információkat osztanak meg tagjaikkal és követőikkel, emlékeztetőket posztolnak a készülő akciókról. A kereset szerint
a Facebook megsérti az Egyesült Államok terrorellenes törvényeit azzal,
hogy felületet nyújt a terrorszervezet akcióihoz.
A gázai Hamász csoportot az Egyesült Államok, az Európai Unió és Izrael is terroristacsoportként tartja számon. A felperesek által képviselt áldozatok mind amerikaiak voltak, köztük a 28 éves Taylor Force is, akit Izraelben késeltek halálra.
A Facebook annyit írt a Bloombergnek az üggyel kapcsolatban, hogy szeretnék, ha a felhasználók biztonságban éreznék magukat. Ezért az oldalon nincs helye erőszakra buzdító tartalomnak, fenyegetésnek, terrorizmusnak és gyűlöletbeszédnek. A Facebook márciusban felfüggesztette azt az oldalt, ami a Palesztin felkelést reklámozta Izrael ellen, mert az közvetlenül erőszakra buzdított.
Ugyan a közösségi oldalt rendszerint vádolják azzal, hogy nem elég hatékonyan szűri a szélsőséges tartalmakat, még mindig nem sikerült kidolgozni megoldást a problémára. Gabriel Weimann, terrorizmussal foglalkozó internetes szakértő szerint olyan eljárást kéne kitalálni, amivel gyorsabban kiszűrhetnék a problémás üzeneteket, és még az előtt eltávolíthatnák, hogy elterjednének.
A Facebook csak egyetlen platform, és még sok más van még ezen kívül. Azokat is mind be kéne perelni?"
- fejtette ki véleményét a szakértő.