A vállalat tudósainak, mérnökeinek, programozóinak és egyéb szakértőinek egy csoportja számítógépek és algoritmusok használatával kutatja a rákot, ami teljesen új megközelítést jelent a hagyományos biológiai módszerekhez képest – közölte a cég.
A Microsoft két filozófiai megközelítést alkalmaz a rák kutatása kapcsán. Az egyik, hogy a rák
más biológiai jelenségekhez hasonlóan egy információs folyamat.
Ennek megfelelően az a megközelítés, amelyet az informatikában használnak a fejlesztők, például a programozási nyelveknél, a biológiai folyamatoknál is alkalmazható. Vagyis annak ellenére, hogy a biológia és az informatika gyökeresen eltérő tudományként él a köztudatban, mélyen, az alapoknál sok hasonlóságot mutat egymással.
A másik megközelítés már sokkal inkább adatalapú: azon az elgondoláson alapszik, hogy a kutatók
a biológiai adatok tömegének feldolgozása kapcsán
is alkalmazhatnak olyan megoldásokat, mint például a gépi tanulás, amelyek lehetővé teszik az információk jóval összetettebb és alaposabb vizsgálatát.
A cég gépi tanulással és természetes nyelvfeldolgozással segíti a rákkutatókat abban, hogy a kutatási adatokat feldolgozhassák, és egyénenként tudjanak kezelési tervet kidolgozni a rákos pácienseknek, ebben segít a mesterséges intelligencia.
Az IBM szintén dolgozik hasonló projekten, a Watson Oncology-n, ebben a cég híres szuperszámítógépe segít összevetni a páciensek egészségügyi adatait a kutatásai adatokkal.
A Microsoft egy másik kezdeményezése gépi látással próbálja feltérképezni és megfigyelni a tumorok fejlődését. A cég célja, hogy megfigyeljék, miként lehet átprogramozni a sejteket, amire az immunrendszer magától nem képes, úgy kódolnák a biológiát, mint a számítógépeket.