Mindenekelőtt azonban meg kell jegyezni, hogy rendkívül menőn néz ki, mintha csak a Star Warsból jött volna, ráadásul a sci-fi hatásra rásegít a dizájnján kívül, hogy az oldalon beállítható színű LED-es csíkok találhatók - nem csak a látvány kedvéért, hanem így még jobban láthatóvá teszik a motorost a környezete számára.
Az egyik leghasznosabbnak tűnő újdonság a head-up display, vagyis a látóterünk elé vetített kijelző, amin számos információ megjelenhet: a GPS iránymutatása, az akkumulátor töltöttségi állapota, a mobiltelefonunk térereje (mert hogy mobilhoz is tud csatlakozni), és persze a hátrafelé néző kamera képe.
Mert egyébként a sisak hátuljába beépítettek egy széles látószögű, 170 fokos kamerát, ami így azt ígéri, hogy a motoros saját látószögével együtt teljes, 360 fokos láthatóságot biztosít. Így pedig semmilyen oldalról nem érhet minket meglepetés.
De nem csak a szemünkre, a fülünkre is odafigyeltek a fejlesztők. A sisakba beépítettek ugyanis egy olyan rendszert, amivel egyénileg szabályozhatjuk, hogy milyen zajok jussanak be és milyen erősséggel. A szakértők szerint például városi környezetben lecsendesíthető a motor-, az gördülési- és a szélzaj, melyek alapvetően felelősek azért, hogy egy motoros hamarabb elfárad.
Ahogy írtuk, a sisak képes csatlakozni az okostelefonunkhoz, mégpedig Bluetooth-on keresztül. Innentől kezdve pedig a CrossHelmet saját programjában olyan lehetőségekhez férünk hozzá, mint a hangvezérlés (amivel könnyedén indíthatunk hanghívásokat, kapcsolhatunk be zenét, vagy érhetjük el a készülék beépített intelligens asszisztensét), vagy éppen a csoportos beszélgetések, melyeken belül megoszthatunk egymással útvonalakat, helyeket, fotókat vagy videókat.
De amennyiben a hangvezérlés nem lenne elég, úgy a sisak oldalába épített érintős felületet is használhatjuk az alapvető funkciók irányítására. Ehhez a cég egy kapacitív érzékelésre alkalmas kis matricát is mellékel, amit felrakhatunk a kedvenc kesztyűnkre, így az érintős felület érzékelni fogja.
Mivel a sisak spéci funkcióinak működéséhez természetesen akkumulátorra van szükség, így ezt bele is építették. Az ígéretek szerint egy feltöltéssel 6-8 órát képes működni. maga a telep pedig egy különleges technológiával készült, így még akkor sem lyukad ki, gyullad meg vagy robban fel, ha komoly fizikai behatás éri.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!