Az egyesült államokbeli Epilepszia Alapítvány még novemberben figyelemfelhívó hónapot tartott a betegség kapcsán, többek közt arra buzdította az epilepsziásokat, hogy megadott címkék használatával osszák meg a történeteiket. Sajnos ez nem kerülte el az internetezők egy alja táborának a figyelmét, és a hashtagek használatával olyan animált képeket kezdtek el megosztani, amelyek képesek lehettek rohamot kiváltani a betegekből.
Az alapítvány a Twitter közreműködésével több feljelentést is tett a támadások miatt a rendőrségen, a közösségi hálózat pedig további fejlesztéseket vezetett be az efféle incidensek veszélyének csökkentése érdekében. Ennek keretében mostantól aki mozgóképet kíván megosztani a Twitteren, az kizárólag videó vagy animált GIF formájában teheti ezt meg, hiszen ezekre vonatkoznak a felhasználók által beállított, automatikusan lejátszási beállítások.
Viszont a kevésbé elterjedt, animált PNG fájlokat mostantól egyáltalán nem hajlandó lejátszani a közösségi hálózat; ezeknek csak az első képkockájuk fog megjelenni, mintha klasszikus képek volnának.
A Twitter később tisztázta, hogy a novemberi támadások során az elkövetők nem használtak animált PNG-ket, azonban most már biztos, hogy nem is fognak élni a lehetőséggel a jövőben.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!