A tavalyi évben első alkalommal kiírt Digitális Díjra összesen 144 pályázat érkezett – köztük olyan, azóta egyre nagyobb visszhangot keltő megoldások, mint például az OncoVR, amely a virtuális valóság segítségével javítja a tartós kórházi ellátásra szoruló gyerekek életminőségét. Az Erdős Sándor orvostanhallgató által fejlesztett VR játék a támogatás óta jelentősen előrelépett: tesztelését hamarosan több budapesti gyermekkórház onkológiai osztályán is megkezdik.
Emellett számos olyan megoldás is díjazásban részesült, amelyek a társadalom szélesebb rétegét érintik, és a mindennapi életét segítik a digitalizáció által. Ilyen például a PregnaScan nevű telemedicina rendszer, amely olyan otthoni mérések elvégzését teszi lehetővé, amelyek segítségével időben felismerhetők az esetleges kóros folyamatok a kismamáknál. De említhető akár a BankZee is: a családi mobilbank alkalmazás célja a családi pénzügyek átláthatóvá tétele, a gyerekek és tinédzserek pénzügyi szabadságának lehetővé tétele, illetve a Z-generáció pénzügyi edukációjának elősegítése.
A Vodafone Digitális Díj pénznyereményének köszönhetően a díjazottak megvalósították, továbbfejlesztették projektjüket, mellyel fontos kihívásokra választ adó digitális megoldásokkal gazdagodott a társadalom.
A Vodafone Magyarország Alapítvány idén a következő kategóriákban várja a pályázatokat:
A három kategória nyertesei között összesen 15 millió forintot fognak kiosztani. Március 6-ig várják a jelentkezéseket ezen a linken.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!