Hatalmas botrány kerekedett a több éves bétaidőszak után februárban váratlanul stabillá nyilvánított GeForce Now játékstreamelő szolgáltatás körül, miután kiderült, hogy az NVIDIA elfelejtett megállapodásokat kötni a játékok fejlesztőivel és kiadóival a benne elérhető termékek kapcsán. Emiatt az érintettek meglepődve tapasztalták, hogy játszhatóak benne a játékaik, és nem mindenki volt elragadtatva ettől, így heteken keresztül tucatjával tűntek el belőle a termékeik.
Üzleti modelljét tekintve a GeForce Now teljesen máshogy működik, mint a már elérhető és a belátható jövőben érkező játékstreamelők. Az NVIDIA egy távoli számítógépet bocsát az ingyenes vagy fizetős ügyfelek rendelkezésére, így az ügyfelek csak olyan számítógépes játékokkal játszhatnak benne, amit korábban már megvásároltak a Steamhez, Uplayhez vagy Epichez hasonló digitális boltokban.
A GeForce Now nem játékbolt vagy játékkölcsönző: a gamereknek meg kell venniük valahol máshol a játszani kívánt termékeket.
Éppen ezért is a fejlesztők és kiadók játékletiltásos reakciója erősen megosztotta a játékosokat. Egyesek egyetértenek azzal, hogy az NVIDIA-nak kötelező lett volna előzetesen minden jogtulajjal megegyeznie a termékeik játszhatósága kapcsán. Mások szükségtelen drámának tartják az ügyet, hiszen a fejlesztők és a kiadók már megkapták a fizetségüket, nincs közük ahhoz, hogy a vevők technikailag min futtatják a játékokat.
További port kavart egyes kiadók álláspontja, miszerint az NVIDIA-nak licencdíjat kellene fizetnie, mivel a termékeik adják el a GeForce Now szolgáltatást: azok nélkül nem tudna bevételt generálni, és ez jogalapot ad számukra az előfizetési díjból való részesedésre.
A jelek szerint az NVIDIA kezd magára találni a tárgyalgatásban, számos kisebb kiadó és fejlesztő meggyőzése után a Square Enixet is sikerült visszarángatnia a vonatra, a kiadó tizennégy játékával játszhatnak újból a gamerek.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!