10 ikonikus okostelefon az elmúlt évtizedből

Vágólapra másolva!
Az elmúlt tíz év kétségtelenül arról szólt, hogy az okostelefonok beleolvadtak a mindennapjainkba, és a legtöbbünknek vélhetően nem csak a munkához, de a mindennapi élethez is szinte elengedhetetlenné váltak. Rengeteg érdekes és újító szándékú készülék látott napvilágot az évtizedben, melyek aztán sokszor folytatás nélkül maradtak, vagy éppen pont, hogy hosszú évekre meghatározták a telefonok irányvonalát. Ezekből szemezgettünk most!
Vágólapra másolva!

Apple iPhone 4

Habár az elődei is rendkívül sikeresek voltak, az iPhone 4-gyel egy teljesen új szintre lépett az Apple. A korábbiakhoz képest teljesen megváltoztatták a készülék kinézetét, az elöl-hátul üvegbe préselt, fém kerettel rendelkező telefon külsejét aztán nagyon sokan próbálták lemásolni, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Ezen kívül talán ez volt az első okostelefon, aminek már ténylegesen kiemelkedően jó kamerája volt.

Forrás: Origo

Samsung Galaxy S

Habár a Samsung igazán a folytatásokkal, vagyis a Galaxy S2-vel és S3-mal vált igazán népszerű okostelefon gyártóvá, nem lehet elmenni az eredeti változat mellett, ami elindította ezt a folyamatot. A Galaxy S egy igazi androidos csúcskészülék volt, ami fel tudott nőni az iPhone mellé, sőt, több ponton le is tudta körözni azt - például az AMOLED kijelzővel, ami azt követően alapvetéssé vált a Samsung összes komolyabb készülékében.

Forrás: Origo

LG Nexus 4

A Google annak idejében még külsős gyártópartnerekkel állt össze, hogy olyan okostelefonokat készítsen, ami képes megmutatni a nyers Android erejét, mindenféle utólag ráhúzott gyártói interfész nélkül. Ezek közül is talán a Nexus 4 vált a leginkább ikonikussá, főleg, hogy az Android 4.2 (Jelly Bean) már végre igazán használhatóvá vált és elkezdett felzárkózni az Apple-féle iOS mellé.

Forrás: Origo

HTC One

Egy időben még a HTC-t tartották "az androidos gyártók Apple-jének", és ez az összehasonlítás elég sokáig meg is állta a helyét. Sajnos azóta a gyártó szinte eltűnt, de érdemes emlékezni az olyan legendás telefonjaikra, mint például a teljesen alumíniumból készült, sztereó előlapi hangszórókkal szerelt, hajlított hátlapos One. Számos, főleg későb Kínából érkező okostelefon másolta ezt a receptet, de az antennák kialakításából még az Apple is tanult.

Forrás: Origo

Samsung Galaxy Note

Avagy a telefon, amelyik meghonosította a "phablet" fogalmát. A ma már kifejezetten kicsinek számító 5,3 hüvelykes kijelző akkor valami egészen elképesztő óriásnak számított, amire sokan nagyon furcsán néztek, hiszen nehezen lehetett elképzelni, hogy ezt mégis hogyan lehet kényelmesen használni. De az eredeti Note elindított egy folyamatot, és onnantól minden okostelefon mérete folyamatosan nőtt. És persze arról sem szabad megfeledkezni, hogy azóta is a Note fontos kiegészítője az érintőtoll.

Forrás: Origo

LG G Flex

Az LG már akkor is szeretett mindenféle rendhagyó újdonsággal kísérletezni, még akkor is, ha ezek a bizonyos újdonságok később nem is váltak annyira népszerűvé. Az egyik ilyen eset volt a hajlított G Flex, amihez egy speciális OLED-kijelzőt készítettek, és a hajlítás megkövetelte az akkumulátor átalakítását is. Ráadásul a hátuljára "öngyógyító" borítás került, amit később aztán több más gyártó is használt.

Forrás: Origo

OnePlus One

Mondhatjuk, hogy a OnePlus egy igazi sikertörténet - egy olyan kicsi gyártó, amelyik az évek során szépen-lassan nőtte ki magát, azonban már az első próbálkozásukkor is egy remek készüléket tettek le az asztalra. Sokan azért kedvelték, mert az Androidnak egy külsős csapat (modderek) által készített változatát, a CyanogenModot használta rendszerként, amiben nagyon könnyen bele lehetett nyúlni és mélyen átalakítani. Igaz, a készülékhez viszonylag kevesen jutottak hozzá, mert ekkor még csak meghívásos rendszerben lehetett vásárolni.

Forrás: Origo

Samsung Galaxy S6 Edge

A 2015-ben megjelent készülék hozta el először szélesebb körben az oldalt "lefolyó" kijelzőt, ami aztán számos gyártó átvett és használja is a mai napig. Ez persze valakinek vagy tetszik, vagy nem, hiszen a hagyományos kijelzők azért jellemzően kevésbé problémásak, de az kétségtelen, hogy egy látványos újítás volt. Ezek mellett persze az S6 Edge minden szempontból egy igazi csúcstelefon volt, brutális teljesítménnyel és fantasztikus kamerákkal.

Forrás: Origo

Xiaomi Mi Mix

Ha be kellene azonosítani, hogy melyik készülék indította el a kijelző kereteinek minimálisra szorításának divatát, akkor valószínűleg ide lyukadnánk ki. A Xiaomi Mi Mix alapvetően csak a képernyő alsó felén kapott egy kisebb keretet, és ide került az előlapi kamera is, hogy fentebb ne foglaljon helyet sehol. A Xiaomi azóta is élen jár a hasonló innovációkban, nem véletlen, hogy az eredetileg csak Ázsiában népszerű márka mostanra mindenhol megvetette a lábát.

Forrás: Origo

Apple iPhone X

A 2017-ben megjelent telefon hatalmas váltást jelentett az Apple életében. Eltűnt az előlapi Home gomb, és a szoftvert teljesen átalakították gesztusvezérlésre. Ezen kívük kikerült ujjlenyomat-olvasó is, a helyét pedig az arc alapú azonosítás vette át, amihez az érzékelőket a gyártó is szigeten helyezte el a kijelző tetején (notch). Mondani sem kell, szinte minden gyártó elkezdte ezt azonnal másolni, és onnantól azon ment a verseny, hogy ki tud kisebb notch-ot készíteni.

Forrás: Origo

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!