A háttérben való frissítést, vagyis a seamless updates funkciót a Google még 2016-ban mutatta be és tette elérhetővé a Pixel mobilokon. Ez a funkció lehetővé teszi a frissítések másodlagos partícióra történő telepítését, addig pedig a mobil használatban maradhat. Így az újraindítás nagyságrendekkel gyorsabban lezajlik, a másodlagos partíciót pedig csak elsődlegesre állítja a rendszer, és minden elkészült. Ez a módszer arra az esetre is kiváló, ha valami balul sül el: a rendszer ilyenkor visszaáll a korábbi partícióra.
Bár a Google korábban előírta a gyártók számára, hogy tegyék majd kötelezően alkalmazottá ezt az eljárást, többé már nem ez a helyzet. A feltételezések szerint azért, mert a többi gyártó nem akarta átvenni ezt az újítást.
A Samsung Galaxy S21 mobilokból például még mindig hiányzik az ezt támogató keretrendszer, vagyis a funkció is, emlékeztetett az Android Police. A Google már nem írja elő kötelezően az a/b rendszerfrissítéseket, csak erősen ajánlja a módszer használatát.
Amelyik készüléken nem így települnek a frissítések, ott a folyamat sokkal hosszabb, a készüléket pedig több ideig kell nélkülözni. Az nem derült ki, hogy a Samsung miért vonakodik átvenni ezt a funkciót.