Az ma már viszonylag egyértelműnek tűnik, hogy a streaming jelenti a jövőt, sőt, a filmek és sorozatok tekintetében inkább a jelent. A Netflix nagyon jó időben kapta el ezt a hullámot, és rengeteg pénzt költve leuralta a piacot az évek során, azonban most több forrás is arról számol be, hogy ezzel nem elégszik meg a vállalat, és valamilyen formában be szeretne szállni a videojáték-iparba.
A Netflixtől egyébként nem állnak távol a játékok, sem pedig az azokhoz kapcsolódó tartalmak. Emlékezetes például, hogy a Black Mirror: Bandersnatch című saját gyártású filmjükben például több ponton a néző választhatta ki, hogy merre haladjon tovább történet, de az is egyértelmű, hogy a cég nagy értéket lát a videojátékos szellemi termékekben.
Legnézettebb saját gyártású sorozatuk a The Witcher, ami ugyan egy regénysorozaton alapszik, azonban világszertte ismertté a lengyel CD Projekt Red által fejlesztett játékok után vált, de a Netflix készít saját gyártású sorozatokat és filmeket olyan legendás játékok alapján is, mint a Resident Evil , az Assassin's Creed vagy éppen a Castlevania.
A játékiparba, azon belül is a játékok streamelésébe való betörés azonban nem egyszerű feladat, és az utóbbi hónapokban láthattuk, hogy még az olyan milliárd dollárs nagyvállalatoknak is beletörik a foga, mint a Google, ahol ugyan a technológia rendelkezésre áll a Stadia képében, azonban a belsős játékfejlesztő csapataikat leépítették anélkül, hogy azok bármi érdemleges tartalmat tudtak volna gyártani.
Több iparági forrás is arról számolt be, hogy a Netflix tervez felvenni egy kifejezetten a játékokkal foglalkozó vezetőt, és ugyan a további tervek még elég kezdetleges szinten mozognak, de akár már jövőre elindulhatnak az első termékek.
Úgy tudni, hogy kezdetben egy olyan szolgáltatásban gondolkozik a Netflix, mint az Apple Arcade, vagyis az előfizetők számára egy csomagban nyújtanának kisebb, minőségi játékokat, mindenféle reklám nélkül. A játékok egy része a Netflix saját filmjei és sorozatai alapján készülnének, míg mások teljesen új címek lehetnének, melyek fejlesztésével külsős, független stúdiókat bíznának meg.
Mivel a tervek még korai fázisban tartanak, a Netflix egyelőre tobb más megoldást sem zár ki, például azt hogy hosszabb távon egy nagyobb belsős fejlesztői kapacitást építene ki. A Google példájából kiindulva kétségtelenül ez tűnik a legnehezebb feladatnak, hiszen pénzben és felhasználható szellemi termékekben a Netflix sem szenved hiányt.
Ezzel együtt sem egyszerű a terep, ugyanis mostanra már nagyjából egyértelműnek tűnik, hogy a Microsoft lesz a legnagyobb ellenfél. A vállalat pénzt és energiát nem kímélve igyekszik elérni, hogy ő legyen a "videojátékok Netflixe" az Xbox Game Pass szolgáltatással. Persze meg kell jegyezni, hogy itt alapesetben nem streamingről van szó, az előfizetők egy csomag prémium játékhoz kapnak hozzáférést, melyek futtatásához konzolra vagy erős PC-re van szükség.
Az Xbox Game Pass Ultimate előfizetés azonban már tartalmaz egy streamelős komponenst is, ami lehetőséget ad akár arra is, hogy böngészőből futtassuk a csúcskategóriás játékokat például mobiltelefonokon vagy tableten. Ez még viszonylag korai fázisban leledzik, de a Microsoft már most nagyon jó eredményeket ért el, és rengeteg exkluzív tartalom áll a rendelkezésére.
Ha a Netflix tényleg úgy dönt, hogy komolyabban beszáll a játékiparban, akkor az egyik előnye minden bizonnyal a már meglévő több mint 200 millió előfizetője lesz, akik igénylik az interaktív tartalmakat. De az egyértelműnek tűnik, hogy a Netflix semmiképp nem akarja hagyni, hogy hosszú távon valaki más legyen a "játékok Netflixe".