A technológiák döntő többségéhez hasonlóan önmagában az NFT sem jó vagy rossz, pusztán a használóin múlik, hogy mit kezdenek vele. A sokak által előre borítékoltnak megfelelően a naiv és idealista NFT hírneve mostanra jó eséllyel menthetetlenül beszennyeződött, miután az elmúlt jó egy évben befektetők és csalók tömegesen vetették rá magukat, hátha sikerül pénzt csinálniuk a semmiből.
A helyzetet most látványosan beismerte a Cent nevű startup, az annak idején Jack Dorsey első tweetjének eladását lehetővé tett vállalat február 6-án átmeneti jelleggel leállította az NFT-k általános adásvételére kitalált piacterét, csak a tweetek árusítását végző Valuables szolgáltatása működik.
Cameron Hejazi ügyvezető igazgató a Reuters megkeresésére elmondta, hogy a sejthető okból történt meg a kézifék behúzása: a piactér tehetetlen a csalókkal szemben. „Olyan cselekmények széles spektrumát tapasztaljuk, amelyeknek nem szabadna megtörténniük, mármint jogi értelemben véve" – ismerte be a kulisszatitoknak éppen nem mondható jelenséget.
Hejazi szerint a vállalata már a kezdetektől fogva küzdött a plagizálás, a hamis kollekciók és a spamek ellen, azonban a jelenlegi módszerei elégtelennek bizonyultak, ideje volt beismerni a csalókkal folytatott szélmalomharc elvesztését.
Amint kitiltunk egyet, jön a helyébe egy vagy három másik
– ecsetelte Hejazi.
A Cent jelenleg új módszereken dolgozik, amelyekkel a remények szerint sikerülhet kellő mértékben úrrá lennie a helyzeten, így újraindíthatja az NFT-kkel való kereskedést.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!