A piaci szereplők egyre nagyobb tábora tűnik derűlátónak a 2020 első felében kezdődött félvezetőhiány kapcsán, meglátásaik szerint folyamatosan javul a rengeteg elektronikai eszköz gyártásával kibabrált, az elkészített eszközök árait pedig felhajtott komponensek ellátása. Még nem világos, hogy mikorra áll helyre a világ rendje, de a jövő év során a remények szerint nagy vonalakban rendeződhet a helyzet.
A chipek gyártáshoz szükséges berendezéseket készítő ASML vezérigazgatója a vállalat pénzügyi eredményeinek ismertetése során meghökkentő sztorival rukkolt elő az ügy kapcsán: állítása szerint egyes cégek arra kényszerültek, hogy mások termékeiből szedjék ki a szükséges félvezetőket.
Peter Wennick a múlt héten egy ipari termékeket gyártó konglomerátum felsővezetőjével tárgyalt, aki azzal „dicsekedett", hogy komplett mosógépeket vásárolnak az elektronikájukban lévő egyes komponensekért, amelyeket aztán a saját ipari moduljaikba építenek be.
A Gartner piacelemző cég félvezetőkkel kapcsolatos munkáját irányító Richard Gordon kissé extrémnek találta a Wennick által megszellőztetett helyzetet, szerinte ez egyáltalán nem általános praktika. Az iparági szereplők jellemzően a termékeik butításával csökkentették a félvezetők iránti igényeiket, például az autógyártók kevésbé fontos funkciókért felelős elektronikák kiszedésével növelték a legyártható kocsik számát.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!