A kriptovalutás lopások szinte kivétel nélkül virtuális módon történnek, az elkövetők webszolgáltatások meghackelésével, specializált számítógépes és mobilos kártevők telepíttetésével, vagy klasszikus megtévesztéses csalással szoktak szert tenni a bevételükre, az utóbbi alatt például nem létező tárgyakkal való kereskedést kell érteni.
A 21 éves Karim Hassan eltért a normától, a London általánosságban véve a tehetősek otthonaként számon tartott Maida Vale negyedében élő fiatalember pénzváltással reklámozta magát a Snapchaten, készpénzt kínált a kriptovalutáért cserébe.
Az áldozataival személyes találkozót beszélt meg, beültette őket a fekete Audi A6-osának hátsó ülésére, majd mikor nem voltak hajlandóak feloldva átadni a mobiljaikat, akkor késsel hadonászva veréssel, meggyilkolással, csonkítással, ruhaelvétellel, nemi erőszakkal fenyegette őket.
Hassan az egyik áldozatot többször meg is ütötte a tettestársával, ő lett a veszte: a férfi lejegyezte az autó rendszámát, a rendőrök pedig pár nappal később megállították az erőszakos bűnözőt, még további áldozatoktól elvett bankkártyát és dzsekit is találtak a járműben.
Hassan három rablást ismert be, összesen 34 ezer fontot, olyan 15,4 millió forint kárt okozott az áldozatainak.
A védőügyvédje a nehéz gyermekkorával mentegette Hassant, állítása szerint már nagyon fiatal korában családfenntartóvá vált, a koronavírus-járvány kitörésekor pedig elveszítette a csokoládékészítő állását, ekkor fordult a bűnözés felé, korábban nem került összeütközésbe a törvénnyel.
A bírónő öt év letöltendő börtönbüntetést szabott ki Hassanra.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!