Mostanra eljutottunk odáig, hogy a huszonévesek java élőben már nem is látott hajlékonylemezt, és sokuk számára rejtély a számítógépes programokban máig gyakran floppyval jelölt mentési ikon szimbolisztikája. Ez nem róható fel számukra, az ezredforduló könyékén is már csak az használta a hordozható mágneses adattárolót, akinek valamiért muszáj volt szenvednie vele.
A tehnológia elavultsága ellenére Japánban a mai napig nem szokatlanok a flopik, még körülbelül 1900 olyan procedúra van, amelyek során a magánszemélyeknek és vállalkozásoknak kötelező valamilyen meghatározott típusú lemezen vagy korongon beadniuk a dokumentumokat a kormányszervekhez, legyen az floppy, CD, vagy éppen MiniDisc. Ez egyrészt kényelmi problémát jelent, másrészt megakadályozza az érintett ügyek online intézésének bevezetését.
Az ország újonnan kinevezett digitális ügyekért felelős minisztere most háborút hirdetett az ügyben, Kono Taro a törvények és szabályozások módosításával teljes mértékben száműzni kívánja az adathordozókon való beadással kapcsolatos követelményeket, hogy teljesen az internetre terelhető legyen az érintett ügyek intézése.
A mondás szerint jobb később, mint soha.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!