Az ígéretek ellenére a mai napig fehér hollók az OLED-kijelzős laptopok és monitorok, ami furcsa lehet a többség számára, miután a mobilokban és a prémium okostévékben hosszú ideje megszokott a háttérvilágítás nélküli, így tökéletes feketét adó kijelzőtechnológia.
A helyzet mögött műszaki gondok állnak, egyrészt nehéznek bizonyult elfogadható selejtaránnyal gyártani a laptopokban és a monitorokban megszokott átlójú paneleket, másrészt pedig a meglévő modelleket kritikák érték a viszonylag alacsony maximum fényerejük, továbbá a kijelzőn állandóan látható képi elemek – például a Windows tálcájának – hosszú idő utáni beégése miatt.
Az Omdia Korea Display Conference szakmai eseményen a kínai TCL most azzal állt elő, hogy nyomtatásos eljárással áttörést ért el a közepes átlójú OLED panelek gyártásában. A cég szerint az előállítási eljárással jelentősen csökkenteni tudta a panelek fogyasztását, felére esett a felhasznált anyagmennyiség, a belső visszaverődések miatti fényveszteség jelentős megvágásával pedig másfélszeresére nőtt a fénykimenet hatékonysága. Ezen túlmenően az anyagok várható élettartama terén tízszeres előrelépés történt.
A TCL még idén komoly tesztgyártásba kíván bonyolódni, állítása szerint az új nyomtatott OLED paneljei az előnyeik ellenére olyan 20%-kal olcsóbbak lesznek a klasszikus módon előállított riválisaiknál.
A konkurenciánál tartva az LG Display a nyáron tudatta, hogy más utat járva a kétrétegű Tandem OLED-panelekben látja a laptopos és monitoros kijelzőgond megoldását.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!