A Telekom még júniusban indította el a hálózatmodernizációs programját, amelynek célja az 5G technológia eljuttatása a budapesti metróhálózatba. Elsőként az M1-es, azaz a kisföldalatti vonalán vált elérhetővé a szolgáltatás július 1-jétől, majd fokozatosan bővítették a lefedettséget.
A metróhálózat lefedése komoly kihívást jelentett, hiszen a munkálatokat csak éjszaka, az üzemidőn kívül végezhették a cég szakemberei. A fejlesztésnek köszönhetően azonban a budapestiek mostantól utazás közben is élvezhetik a szupergyors internetet.
A metrók hálózatának mobilhang- és adatforgalma egy 20-30 ezer fős városéhoz hasonlít.
A teljes budapesti metróhálózat legforgalmasabb állomása adatforgalmi szempontból a Nyugati pályaudvar, ahol annyi adatforgalom zajlik, mint az M1-es vonalon összesen. Az 5G bekapcsolása óta a metróvonalakon mind a mobilhang-, mind a mobiladat-forgalom megnövekedett az ügyfelek körében. Az 5G technológia számos előnnyel jár a metró utasai számára. A nagyobb sávszélességnek köszönhetően gyorsabbá válik az internetezés, a videók streamelése és a fájlok letöltése. Az alacsonyabb késleltetés pedig zökkenőmentesebbé teszi az online játékokat és a videóhívásokat.
A Telekom 5G hálózata a legmodernebb technológiára épül, és a jövőben további fejlesztéseket terveznek a metróvonalakon is. A vállalat célja, hogy a lehető legjobb mobilinternet élményt biztosítsa ügyfeleinek, akár a föld felett, akár a föld alatt tartózkodnak.
Az 5G hálózat igénybevételéhez az 5G lefedettségen túl természetesen a megfelelő díjcsomag és 5G-képes telefonkészülék is kell.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!