Keveslik az 52 órás munkahetet a Samsungnál

samsung exynos 2400 rendszerlapka soc system-on-chip processzor
Samsung Exynos 2400 rendszerlapka
Fotó: Samsung
Vágólapra másolva!
Néha fű alatt is dolgoznak a munkavállalók, hogy végezzenek a munkájukkal.
Vágólapra másolva!

Az ázsiai országokban kulturális szinten megszokott jelenségnek számítanak a rendkívüli munkaterhelések, gyakran rutinszerűen olyan órákat dolgoznak a munkavállalók, amelyeket a nyugati stílusú kultúrával rendelkező országokban a legtöbben gondolkodás nélkül elutasítanának, míg mások legfeljebb rövid ideig lennének hajlandóak vállalni.

A munkavállalók rutinszerű és extrém túlhajtása miatt Dél-Koreának törvényt kellett hoznia, az alkalmazottak legfeljebb heti 52 órát dolgozhatnak, ami öt munkanappal számolva átlagosan 10,4 órát, míg hat nappal számolva átlagosan 8,67 órát jelent. 

A helyzettel természetesen nincsenek megelégedve egyes munkáltatók, különösen a világpiacra dolgozók cégeket zavarja a helyzet, versenyhátránynak érzik a rövid munkahetet.

A dél-koreai Chosun üzleti kiadvány most konkrét példát hozott az ezzel kapcsolatos elégedetlenkedésre, az Exynos rendszerlapkákat is tervező Samsung LSI-nél túl nagy hátránynak tartják a heti limitet. A dolgozóknak az Apple, a MediaTek, vagy épp a Qualcomm chipjeivel sikeresen versenyző termékeket kellene készíteniük, csak épp az említett cégekhez képest 10-20× kisebb csapattal várják el tőlük a munkák határidőre való elvégzését.

Számos alkalommal előfordult az elmúlt években, hogy az 52 órás munkahét miatt elvégzetlenül ott kellett hagynom a munkát és haza kellett mennem, noha vészesen közelgett a projekt határideje. Emiatt egyes kulcs dolgozók néha nem hivatalosan dolgoznak, az extra óráik nem jelennek meg a vállalat nyilvántartásaiban

– mesélte a Samsung LSI egyik anonimitásba burkolózó, vezető mérnöke a kiadványnak.

Természetesen nem minden dolgozónak van kifogása az 52 órás limit ellen, sokan úgy vélik, hogy a több munkaóra nem fog további innovációt hozni a vállalat számára. Mindeközben viszont elemzők szerint a korlátozás megakadályozza a Samsungot a hosszú távú „super-gap” stratégiájának a végrehajtásában, ennek az a lényege, hogy őrült mennyiségű munkával folyamatosan olyan műszaki áttöréseket szeretne elérni, amelyek garantálnák a rivális nemzetközi cégekkel szembeni előnyét.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!