A Philips egyike azon márkáknak a monitoros fronton, amelyek bátran mernek kísérletezni, új utakra lépni. A vállalat kínálatában a hagyományosabb darabok mellett így megtalálhatóak a különlegesebb kialakítású, szokatlan extra funkciókkal megtámogatott darabok is.
Ezek közé tartozik a Philips Evnia 34M2C6500, amely az előzetes információk alapján az év egyik nagy durranásának tűnt monitoros világban. Egy olyan terméknek, amely bőven alkalmas lehet munkára és szórakozásra egyaránt, és ráadásul bitang jól néz ki.
Az mindenesetre tény, hogy egy igazi dizájnbombával van dolgunk, amely rögtön magára rántja a tekintetet. Az 34 colos, hajlított ultraszéles képernyő önmagában is figyelemfelkeltő. De emellett figyelmet fordítottak a hátlapra is, ami szokatlan textúrát kapott. Ráadásul itt elhelyeztek rengeteg apró, színes fénykibocsátó diódát, amelyek többet nyújtanak, mint a hagyományos LED-ek. A készüléket ugyanis ellátták a Philips egyik különleges csodafegyverével, az Ambilight nevű technológiával.
Ennél az említett LED-ek képesek színes fénygömböt varázsolni a képernyő köré. Ez iszonyú látványos végeredménnyel jár, mint ahogy az a képeken is látszódik. Sokkal többről van szó annál, hogy valami pislákol a hátulján, mint a legtöbb gamer monitor esetében. Az Ambilight bizony egy fantasztikus extra, ami miatt szó szerint kiragyog ez a termék a nagy tömegből.
Ha már a ragyogásnál tartunk, akkor el is mondhatjuk, hogy ez a termék úgynevezett kvantumpontos OLED (QD-OLED) képernyőt kapott, amely jelenleg a legjobb, legmenőbb eljárásnak minősül. Többek között azért, mert a színeket minden zavaró fátyolosodástól mentesen, ragyogóan adja vissza. A feketéje csodálatos, tökéletes, és így a kontrasztja is kiváló.
A QD-OLED nagy erőssége a kiemelkedő fényerő elméletileg, és itt az is bebizonyosodott, hogy ez a valóságban is itt van. Több mint 1034 nitet is eléri a méréseink szerint a nagy dinamikatartományú tartalmak esetén. Így ezek a HDR anyagok a megszokottnál jóval szebbek. További előnye a hagyományosabb LCD termékekhez képest, hogy akár teljesen oldalról is nézhetjük a képernyőt, akkor sem fogjuk azt érzékelni, hogy az árnyalatok fakulni, szürkülni kezdenének.
A készülék 21:9 képarányú, azaz olyan, mintha két hagyományos 16:9 monitort tennénk egymás mellé, csak itt persze nincs keret. A kijelzőn 3440x1440 képpontnak jutott hely, azaz egy UWQHD felbontású berendezésről van szó. Ennek köszönhetően a képélesség megfelelő, minden apró részlet, finom átmenet jól látszódik.
A mozgásoknál semmilyen hibába nem futottunk bele. Ez annak is köszönhető, hogy a képfrissítési frekvencia 175 Hz, ami jónak számít, bár azért különösebben kiemelkedőnek ma már nem lehetne nevezni. Ez a játékosoknak lényeges infó, mint ahogy az is, hogy a frekvencia szinkronizálást biztosító V-Sync és FreeSync eljárások nem hiányoznak. A késleltetés és a válaszidő is kellemesen alacsony. Egy szó mint száz, játékra ez a modell remekül alkalmas. De a széles képernyőnek köszönhetően munkára is be lehet vetni, hiszen egymás mellett több ablak is megnyitható. Valamint természetesen filmezésre is kiváló, úgyhogy egy igazán sokoldalú monitort tettek le asztalra a Philips mérnökei.
A jobb monitorok esetében is alapelvárásnak számítanak a különféle komfortfunkciók, extrák, és ezekről itt sem kell lemondani. Ide tartozik, hogy a képernyő nagy szabadsággal mozgatható. Azaz fel-le tologatható a nyakon, forgatható, dönthető és akár még a falra is fellógatható. A kezelését megkönnyíti, hogy a beállítások szoftveresen is módosíthatóak, hiszen a termék képes együttműködni a vállalat Smart Control szoftverével. Szintén hasznos extra a célkereszt, amely egyetlen gombnyomással bekapcsolható, és így akkor is látszódik, ha az egy adott játékból valamiért hiányzik.
Idén jó pár keserű csalódásba belefutottunk, de szerencsére a Philips Evnia 34M2C6500 nem tartozik közéjük. A termék ugyanis igazolta az előzetes magas elvárásokat, hiszen egy igazán kiváló, sokoldalú termékről van szó, amelyet mindenkinek jó szívvel tudunk ajánlani, aki egy ívelt készülékben gondolkodik. Igaz, hogy 325 ezer forintos ára egy kicsit elsápasztja a legtöbb felhasználót, de ezen a szinten ez egy átlagos ár sajnos.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!