"Nagyon szomorú nap lenne az, ha a CNN nem képviseltetné magát" - mondta Turner az értekezleten, ahol a CNN híradóinak főszerkesztői azt vitatták meg, vajon a háború elindulásával is küldjenek-e tudósítókat az iraki fővárosba. Néhányan amellett voltak, hogy ki kell menekíteni a még ott tartózkodó újságírókat, végül azonban a legtöbben arra voksoltak, hogy bár kerülni kell a felesleges kockázatot, legalább két önkéntes riporter maradjon a térségben.
"Ha senki más nem hajlandó megcsinálni, hát majd én odamegyek" - fakadt ki ezen a ponton a multimilliárdos a Waldorf-Astoriában tartott megbeszélésen. "Roppant drámai módja lenne ez az életből való távozásnak" - tette hozzá Turner, szerkesztőit azonban nem sikerült meggyőznie, a CNN végül felkészültebb tudósítókat küldött Bagdadba. A többi amerikai csatorna minden újságíróját kivonta Irakból; egyedül az orosz tudósítók maradtak teljes csapatukkal, mintegy harminc fővel jelen.
Ted Turner egy, az AOL Time Warner számára borzalmas év után idén januárban mondott le a cég alelnöki székéről; a világ leghatalmasabb médiavállalatának ijesztő tőzsdei eredményei a sajtómágnás milliárdos vagyonát is alaposan megkarcsúsították.