A BBC elleni bojkotott az izraeli kormány jelentette be a Haarec című napilap vasárnapi jelentése szerint. A műsort először márciusban a BBC-televíziónak csak Nagy-Britanniában fogható adásában vetítették, majd szombat este megismételték az egész világon fogható műsorban.
A kapcsolat megszakításáról az izraeli kormányfői hivatal, a külügyminisztérium és a kormány sajtóirodája képviselőiből álló fórum döntött. Ez annyit jelent, hogy izraeli kormányhivatalok a jövőben nem fognak segítséget nyújtani a BBC műsorkészítőinek, riportereinek, izraeli tisztségviselők nem adnak nekik interjút, és a sajtóiroda megnehezíti az újságírói akkreditációnak és az izraeli munkavállalási engedélynek a részükre történő kiadását.
A szombati adásismétlés előtt izraeli tisztségviselők megpróbálták elérni a BBC-nél, hogy ne adják le a műsort, mondván, az elfogult Izraellel szemben, és "gonosz diktatúraként" állítja be a zsidó államot. Az izraeli kormányhivatal tisztségviselőit felháborították azok a felvételek, amelyek a Negev-sivatagban található Dimona atomreaktort és a Tel-Aviv közelében található nesz-cijónai biológiai intézetet mutatták, miközben a narrátor feltette a kérdést: Vajon melyik közel-keleti ország nem jelentette még be, hogy van atom- és biológiai fegyvere? A BBC narrátor arról is szólt: Izrael felett nincs semmilyen külső ellenőrzés. A kémkedés vádjával 18 év börtönbüntetésre ítélt, és ebből már 17-et letöltött Mordeháj Vanunu izraeli atomtechnikus ügyén, valamint az atomtitkok kiadásával vádolt Jichák Jaakov nyugalmazott dandártábornok, az izraeli hadsereg kutatási és fejlesztési hivatalának volt vezetőjének perén és a Dimona reaktor dolgozóinak rákos megbetegedésein keresztül a műsor azzal foglalkozott, hogy az ország atomfegyvereit illetően kétségek között akarja tartani a világot.
Danny Seaman, a kormány-sajtóiroda vezetője szerint a BBC egy ideje egyértelműen Izrael-ellenes, sőt már az antiszemitizmus határát súrolja - írta a Haarec.