A brit független televíziós bizottság (Independent Television Commission) október 21-én közzétett tanulmánya szerint a szigetországi közönség jelentős többsége elégedetlen az iraki konfliktus televíziós megjelenítésével. A médiatestület vizsgálata során a megkérdezett tévézők közel kétharmada azt mondta, a szerkesztők rosszul dolgoztak, amikor túl sok Irakról szóló tudósítást engedtek műsorba.
A nézők nagy része másrészről azt is felrótta a tévéseknek, hogy a mindent elárasztó iraki hírek között csak ritkán tudósítottak az arab ország lakosainak véleményéről és a szövetséges támadás ellen kampányoló bagdadi kormány álláspontjáról. Többen kétségbe vonták, hogy a brit és amerikai csapatok közé "beágyazott" riporterek pártatlanul végezték a munkájukat. A legtöbb válaszoló szerint azonban a tévék javára írja, hogy bemutatták a halott és foglyul ejtett szövetséges katonákról készült felvételeket.
A fenntartások ellenére a britek számára a televízió volt a legfőbb hírforrás a március 20-án indult háborúról, és előfordult, hogy egyszerre a tévézők 84 százaléka figyelte az iraki híreket - írta a Guradian internetes kiadása.
A legnépszerűbb hírműsor a márciusban és áprilisban átlagosan 6 millió 200 ezer nézőt vonzó BBC1-es Ten O'Clock News című program volt, amely rendre megelőzte a 4 millió 600 ezres nézettséget produkáló, ITV1-n sugárzott esti híradót. Napi bontásban azonban az ITV1 érte el a legjobb eredményt, március 24-én este 9 millió 200 ezren nézték a csatornán a Bagdad felé nyomuló szövetséges csapatokról szóló tudósítást.