Zsigmond Béla a vakációs negyedévvel magyarázta, hogy csupán 57 beadvány érkezett hozzájuk, ami "meglehetősen csekély" szám; "a Balaton mellől vagy az Égei-tenger partjáról nem valószínű, hogy panaszbeadványt fognak szerkeszteni" - jegyezte meg.
A soros elnök úgy vélekedett: az "ügy-apályhoz" az is hozzájárult, hogy nyáron nem jelentkeztek valóságshow-k, amelyek "rengeteg ilyen beadványt indukálnak", míg a tévéműsorok jelentős részét elfoglaló olimpiai közvetítések miatt csupán egyetlen esetben fordult egy néző a panaszbizottsághoz.
Zsigmond Béla megemlítette, olyan eset is volt, amikor vallásellenes kijelentés miatt panaszoltak be egy rajzfilmet, ám a testület elutasította azt; "valószínűleg nem volt olyan súlyos a derék Foxi Maxi bűne" - kommentálta az esetet a soros elnök, akit október elsejétől Bodrovich Jenő követ három hónapra a tisztségben.
A testület összefoglalója szerint az esetek 70 százalékában magánszemélyek fordultak a testülethez, csak négy beadványt jegyzett párt vagy annak frakciója; 19-szer Magyar Televízió, 6-szor a Hír Televízió ellen érkezett panasz, míg a két nagy kereskedelmi csatorna, az RTL Klub és a TV2 műsora miatt 4-4 esetben tiltakoztak a nézők.
A Magyar Rádió, a Sláger Rádió és a VISAT3 valamely műsorát 3-3 esetben, a Budapest TV-t 2, a Duna Televíziót 1 alkalommal citálták a testület elé, míg nyolc ügy más műsorszolgáltatókat érint.