A hat fókuszcsoportból álló, idén júniusban zajlott kvalitatív kutatásban az Éjjel-nappal Budapest műsorát követő Budapest, Győr, Öttevény és Miskolc környéki, 14–17 év közötti fiatalok véleményét és motivációit tárták fel a műsorral kapcsolatban. Az eredmények szerint a tinik leginkább azt értékelik a sorozatban, hogy szórakoztató, és hogy sokféle, a fiatalokkal kapcsolatos élethelyzetet mutat be - közölte az NMHH.
A médiahatóság szerint a vidékiek számára a sorozat erősíti a fővárosba költözés vágyát, a budapestiek számára pedig vonzó, hogy általuk jól ismert helyszíneken játszódnak a széria darabjai. A megkérdezettek környezetében a műsor beszélgetési téma, sokan azért nézik, mert jól értesültek kívánnak maradni.
Azt hiszik szegények, ez reality
A kutatás eredményei rámutattak a médiatudatosság növelésének fontosságára - folytatta az NMHH. A megkérdezettek többségében elmosódott kép él a program műfajával kapcsolatban. Bár általában irreálisnak tartják a történetben bemutatott életstílust,
néhányuk számára így is kifejezetten nehézséget okoz, hogy a valóságshow-któl elkülönítse a műsort.
Ezt tovább nehezíti, hogy a szereplők a karakterüknek megfelelő profillal jelentetnek meg posztokat a Facebookon.
Elmondásuk alapján 10–12 évesek is rendszeresen követik a sorozatot, akik számára még érthetetlenebb, mi is történik pontosan a műsorban. A megkérdezett kamaszok közül sokan spontán megemlítették, hogy az Éjjel-nappal Budapestet a 14 éven aluliak számára nem ajánlott kategóriába sorolnák, azonban ilyenre jelenleg nincs lehetőség, hiszen a 12-es karikát a 16-os besorolás követi - áll a médiahatóság tanulmányában.