Michael Cudlitzcal és Greg Nicoteróval a The Walking Dead hatodik szezonjáról beszélgettünk még a premier előtt. Azóta már tudjuk, hogy a történetet – az előzetes ígéret szerint – valóban sikerült felnagyítani, még több és még rémesebb zombival telezsúfolni.
Az volt a koncepció, hogy úgy nézzenek ki, mintha kitettünk volna egy tököt a teraszra, és hagytuk volna megrohadni”
– mondja Nicotero, aki nemcsak ügyes maszkmester, de producerként és rendezőként is beleszól a sorozat alakulásába.
Sőt néha ő maga is zombivá válik, az ő irányításával tépkedték például a beleket a sokat vitatott jelenetben – persze erről a beszélgetésünk idején még nem mondhatott semmit. Ahogy nő a zombisereg, úgy egyre több munkát ad ki a kollégáinak:
Néha a műteremben már úgy érzem magam, mintha egy főzőshow-ban lennék.
Megvan a recept, megvannak az alapanyagok, de mindenki ízlés szerint adagolja azokat, a kóborlókon dolgozó munkatársak szabad kezet kaptak. Láttam is jó pár kreatív megoldást” – meséli.
Rendezőként Tyreese halálát volt számára a legnagyobb kihívás megjeleníteni, a visszaemlékezésekkel, „művészkedéssel” együtt, de
a leghőbb vágya az, hogy készüljön egy szagos epizód, ahol a nézők érezhetik is a rothadó hús szagát.
Voltak már hasonló kezdeményezések a tévé- és filmtörténetben, de érdekes módon nem terjedt el a megoldás – a Smell-O-Vision technológiát egyetlen alkalommal vetették be 1960-ban, aztán John Waters is csak viccből alkotta meg az Odoramát a Poliészter bemutatójára.
Visszatérve a The Walking Dead-re, Michael Cudlitz már azelőtt is nézte a sorozatot, mielőtt bekerült volna a csapatba, sőt mondhatni, hogy rajongó volt.
Talán a legjobb pilot volt, amit az utóbbi években láttam,
és a későbbiekben is erősnek éreztem a sztorit. Rendkívül intelligens történetmesélés jellemzi szerintem a mai napig, ritka az ennyire átgondolt koncepció a mai televíziózásban” – méltatja a produkciót.
Persze ehhez kell a markáns alapanyag is, Robert Kirkman képregényei nélkül mit sem érne az egész. Cudlitz szerint a rajzok is zseniálisak,
a szereplők annyira karakteresek, hogy az őket játszó színészeknek muszáj rájuk fizikailag is hasonlítani.
Ő például ezért kapott vörös hajat és jellegzetes bajuszt – ha emlékeznek a nézők, Az elit alakulat-ban még szőkén játszotta Bullt. Mindenesetre nincs ellenére az átalakulás, szerinte jobban el lehet kapni így a figurát, több a kapaszkodó.
„Már ha csak ránézel, akkor sem úgy képzeled el Abrahamet, mint aki kiskutyákat dédelget egy virágos réten, ez segít abban, hogy belül is keménnyé tegyem a figurát. Érdekes egyébként a története, korábban nagyon erőszakos volt,
pont most kezd megnyugodni, amikor mindenhol zombik mászkálnak.
Alexandriában volt ideje elgondolkodni a múltján, talán kicsit jobb emberré vált időközben.”
Amikor arról kérdezzük, hogy mennyire tart a karaktere kinyírásától, elneveti magát.
Ez nem a Star Trek, itt nem ússza meg mindenki,
nem alapozhatunk arra, hogy Kirk kapitány majd úgyis megmenti az egész legénységet. Bármikor beüthet a szarság, de pont ettől lesz izgalmas a sztori” – feleli.
A The Walking Dead hatodik évadja hétfőnként 22 órától megy a FOX magyar adásán.