Az American Heart Association kiadványában, a Circulationben megjelent tanulmány szerint a folyamatos, többórás tévézés növeli annak a kockázatát, hogy a tüdőnkbe jutó vérrögök okozzák a halálunkat.
Japán kutatók 1988 és 1990 között több mint 86 000 személyt választottak ki, hogy felmérjék a tévézési szokásaikat, majd két évtizeden keresztül nyomon követték az egészségi állapotukat.
A vizsgálat és az ebből készült tanulmány végül arra a következtetésre jutott, hogy az átlagot két órával meghaladó tévézés 40%-kal növeli a tüdőembólia kockázatát.
A felmérést követő 19 évben a napi öt óránál többet tévézők esetében kétszer nagyobb volt a halált okozó vérrögök esélye, mint azoknál, akik két és fél óránál kevesebbet töltöttek a képernyő előtt, és a kiválasztott személyek közül végül 59-en haltak meg tüdőembólia következtében.
A tévés szériák darálása (mikor egymás után több epizódot is végignézünk) egyre népszerűbb a sorozatrajongók körében, így nem árt óvatosnak lenni, és megfogadni a japán kutatók tanácsait, akik azt javasolják, hogy huzamosabb tévézés közben legalább óránként tartsunk szünetet, álljunk fel, sétáljunk, nyújtózkodjunk, vagy tévézés közben alkalmanként öt percen keresztül feszítsük be, majd lazítsuk el a lábizmainkat.