Habár a hőskorban még a sci-fi sorozatok kiváltsága volt az ikrek szerepeltetése (legtöbbször az egyik jó karakter párhuzamos univerzumbeli gonosz testvérét vetették be, lásd: Star Trek, Doctor Who), Amerika kedvenc sitcomja is vette magának a bátorságot, és egyik 1995-ös epizódjában debütált Ursula Buffay, a csodabogár Phoebe gonosz ikertestvére. Ursula ezután is többször felbukkant, és általában rendre kellemetlenkedett Phoebe-vel, ugyanis mindenben az ellentéte: lelkiismeretlen, rosszindulatú, nemtörődöm és önző.
Ezek közül a kellemetlenkedések közül a legkínosabb Phoebe számára – egyúttal a legviccesebb a néző számára – az volt, amikor kiderült, hogy Ursula a húga nevét használja művésznévként pornószínésznői karrierjében, így szerez pár nehéz percet szegény Phoebe-nek. De a lány gonosz ikertestvéréhez kapcsolódik a sorozat egyik legmeghatóbb történése is: amikor ugyanis Joey és Ursula járnak, utóbbi dobni akarja a srácot anélkül, hogy becsületesen szakítana vele – a Joey iránt érzett barátságból ezt Phoebe teszi meg helyette.
A száguldozós-beszélő autós akciósorozatban is felbukkant a gonosz iker motívum, bár itt rendhagyó módon csak a külsejüket tekintve számítanak ikreknek a szóban forgó figurák – valójában nem azok. Garthe az a férfi, akiről Michael arcát mintázták, amikor a széria elején egy lövés miatt újra kellett alkotni. A modell a később Michael Knightként ismert bűnüldöző életét megmentő és új nevét kölcsönző Wilton Knight tékozló fia volt, egy igazi pszichopata, aki a második évad két epizódjában is feltűnt (az egyik dupla rész volt).
A természetesen bűnözőként tevékenykedő Garthe úgy érzi, mindent Michael kapott az apjától, amit jog szerint neki kellett volna, ezért bosszút akar állni hősünkön – ennek érdekében még egy Goliath nevű felfegyverzett kamiont is megalkot KITT megszerzett licence alapján. A Knight Rider bónusza pedig, hogy nemcsak a főhősnek, de még a beszélő autónak is volt benne egy gonosz alteregója: őt KARR-nak hívták, és olyan sikere volt, hogy az eredeti tervekkel szemben még egy további epizódban is szerepeltették, a 2008-as rebootban pedig ennél is komolyabb szerep jutott neki.
Hajlamosak vagyunk megfeledkezni róluk, hiszen az esetükben nem olyan feltűnő a fizikai hasonlóság, de a kétpetéjű ikrek is ikrek, és bizony az ő megjelenésükre is találunk példát a tévétörténelemben. A kilencvenes évek kedvenc tiniszériája úgy indult, hogy a Walsh család az apa előléptetése miatt a vidéki Minneapolisból a csillogó Beverly Hillsbe költözött, a kamaszkorú ikergyerekek, Brenda és Brandon pedig elkezdtek a Nyugat-Beverly Hills-i gimibe járni, ahol barátságok köttettek és szerelmek szövődtek köztük és a menő helyi fiatalok között.
Érdekesség, hogy annak megfelelően, hogy az ikrek nem igazán hasonlítottak egymásra, nem is bizonyultak elválaszthatatlannak. Brenda ugyanis a negyedik évadban Londonba költözött, hogy ott a Királyi Színművészeti Akadémián (Royal Academy for Dramatic Art) tanuljon. Brandon ezzel szemben a kilencedik szezon elejéig a nézőkkel maradt, így őt több mint kétszer annyi epizódban láthattuk, mint a húgát.
Talán ebben a 2011-es thrillersorozatban van a legerősebb dramaturgiai funkciója az ikrek szerepeltetésének, és egyúttal itt a legizgalmasabb az ikermotívum megjelenése. A Sarah Michelle Gellar által megformált főhősnő gyógyulófélben lévő alkoholista sztriptíztáncos, aki miután egy gyilkosság szemtanúja lesz, menekülni kényszerül. New Yorkba megy, ahol újra felveszi a kapcsolatot elhidegült ikertestvérével, Siobhannal, aki luxuskörülmények között él.
Úgy tűnik, a nővérek kibékülnek, ám Siobhan váratlanul eltűnik, amikor Bridgettel együtt hajókiránduláson vesznek részt. A rémült lány úgy dönt, felveszi testvére személyazonosságát, és onnantól kezdve az ő életét éli. Hamarosan kiderül azonban, hogy Siobhan is rejteget titkokat, méghozzá elég veszélyeseket, így Bridget Siobhanként sincs biztonságban.
Ki mondta, hogy egy rajzolt figurának nem lehet ikertestvére? Mindenki kedvenc ordenáré animációs sorozata a gonosz ikertestvér tematikát úgy csavarja meg, hogy itt a széria legszenyább karakterének, Cartmannek érkezik egy párhuzamos univerzumból származó ikertestvére, aki mindenben a rosszindulatú kövér fiú ellentéte, így hiába neki kéne lennie a gonosz ikertesónak, ő ehelyett aranyos és kedves.
Mikor kiderül, hogy a „Gonosz” Cartman valóban egy fordított világból érkezett (akárcsak Stan vérszomjas aranyhala), a valódi Cartman társai úgy döntenek, inkább az új, kedves alteregót tartják meg, és a másikat akarják visszaküldeni. Csakhogy a kövér fiú nemcsak rosszindulatú, hanem ravasz is: letépi hasonmása körszakállát (az egyetlen dolgot, ami külsőleg megkülönbözteti őket), és egy csellel úgy tesz, mintha ő lenne a jó, így a fiúk sajnálatos módon a kedves Cartmant lövik le. Ez szomorú ugyan, de azért valószínű, hogy a szenya Cartman mindenkinek hiányozna.
Ne felejtsük el, hogy mi, magyarok is büszkélkedhetünk egy tévésorozatbeli ikerpárral, Szép Misi és Ricsi különlegessége ráadásul, hogy nem ugyanaz a színész, hanem igazi ikrek, Spáh Dávid és Károly játszották őket. A fáma szerint a forgatókönyvben eredetileg nem is ikrek szerepeltek, csak a szereplőválogatáson a fiúk talpraesett viselkedésükkel annyira megtetszettek az alkotóknak, hogy átírták miattuk a sztorit (egyikük jóindulatúan figyelmeztette a stábot, hogy ne lepődjenek meg, ha újra ő jönne be).
Amíg a Família Kft. futott – és ez gyakorlatilag majdnem a teljes kilencvenes éveket lefedte, hiszen 1991-től 1999-ig nézhettük az epizódjait –, a Misit és Ricsit alakító Spáh Dávid és Károly az ország kedvenceivé váltak, ez azonban sajnos azóta már inkább teherré vált a számukra. Habár időközben mindketten szakítottak a színészettel (Károly operatőrként, Dávid rendezőként dolgozik), a mai napig nem tudnak olyat csinálni, bármit is tesznek le az asztalra, hogy ne a Família Kft. ugorjon be a nevükről. Erről maga Spáh Dávid vallott nemrégiben az Origónak.