Az Egyesült Államokban soha nem készült még annyi sorozat, mint 2016-ban, ami az internetes tartalomszolgáltatók terjedésének is köszönhető, itthonról is egyre többen kíváncsiak a Netflix vagy az Amazon új projektjeire.
Vannak emellett olyan csatornák is, mint például a Vimeo, a YouTube Red vagy a Comic Con HQ, amelyek szintén kifejezetten internetre szánt tartalmakat gyártanak, vagyis most már korántsem csak olyan szériák terjednek a neten, amelyek kiszorultak a tévéből. Két éve már ajánlottunk nyolc menő websorozatot, most is bemutatunk ugyanennyit – a címekre kattintva bele is nézhet mindegyikbe.
A Papermag szerint egyenesen
a valaha készült legjobb websorozat,
amely a tévés kínálatból talán a Csajok-kal állítható párhuzamba – egyrészt ugyanolyan őszinte, sokszor ironikus megközelítéssel beszél a mai fiatalok problémáiról, másrészt ugyanúgy New Yorkban játszódik. Két pasi és egy csaj amúgy a főszereplők, előbbiek korábban együtt jártak.
Hasonló hangulatú, és szintén New Yorkban játszódik a Precious Cargo (magyarul "értékes rakomány"), egy küszködő huszonévest mutat be, aki ahhoz látszólag nem elég tehetséges, hogy művésszé váljon, a helyi elit gyerekeit viszont fel tudja készíteni a zenei vagy táncos pályára.
Önmagában attól, hogy egy sorozat a jóga világában játszódik, nem várnánk sokat, a Namaste, Bitches azonban kiválóan mutatja be, hogy a nagyvárosi ember számára a jóga miféle menekülő utat jelenthet. A jógaoktató Sabine ugyanis hiába próbálja megtalálni önmagát a spiritualitásban, közben rengeteget iszik, füvezik, és rendre összefekszik a tanítványaival.
Anya és lánya hívta életre a Stylelikeu nevű projektet, amely
a nőket igyekszik felszabadítani a társadalmi elvárások alól,
arra biztatva őket, hogy fogadják el önmagukat. Ennek keretében készült a What's Underneath című dokusorozat is, amelyben különleges nőkkel készítenek mélyinterjúkat, miközben az alanyok nemcsak a szorongásaiktól, de a ruháiktól is megszabadulnak.
Az afrikai Szex és New York-nak is mondhatnánk, pár ghánai nőről szól, akik megpróbálják a saját életüket élni. A készítők szándéka szerint a széria kifejezetten az afrikaiakat szólítja meg, de pont emiatt másoknak is érdekes lehet, hiszen egy teljesen más kultúrkörbe kalauzol, mint a megszokott sorozatok.
Mindig is kíváncsi volt a modern indiai zenei szcénára? Még ha erre a kérdésre nemmel is válaszolt, akkor is érdemes talán belenéznie a Mumbai underground színterét bemutató Hip-Hop Homeland-be, amely a helyi MC-khez és graffitisekhez visz közelebb, az An African City-hez hasonlóan egy teljesen más kulturális hátteret ábrázol, ettől lesz izgalmas.
Lapozzon, még nincs vége a cikknek!