A Miklósa Erika Kossuth- és Liszt-díjas operaénekesnő; Batta András Széchenyi-díjas zenetörténész; Kesselyák Gergely, az Operaház első karmestere, Liszt-díjas művész; Várdai István Liszt-díjas csellóművésszel és Balázs János Liszt- és Prima díjas zongoraművész alkotta zsűri minden tagja idén is egy-egy hegedű alakú szobrocskával közvetlenül továbbjuttathat egy a versenyzőt, akit az elődöntőben is szeretne látni.
Szoborral jutott tovább három zongorista: Boateng Kármen Stephany, Ungár Cecília és Magyar Valentin. A budapesti fiú már az első évadban is hegedűvel távozott, így a Virtuózok történetében ő az első, akinek már két hegedűszobra is van. Ugyancsak szobrot érdemelt Kis Radu hegedűs és Bencze Máté szaxofonos produkciója.
A zsűritagok közös döntésével további négy versenyző jutott tovább: az elődöntőben bizonyíthat Kovács Bálint (blockflöte), Nyilas Gyöngyvér (marimba), Nagy Zoltán Ferenc (klarinét) és Korossy-Khayll Csongor (hegedű). Ő először nem került be a továbbjutók közé, hiába harcolt érte Miklósa Erika, de végül egy versenyző visszalépése miatt Csongor is ott lehet a május 5-i elődöntőben.
A Virtuózok minden korcsoportjában előbb válogatóműsort rendeznek, amelyekből korcsoportonként kilenc-kilenc versenyző jut az elődöntőkbe. A tinik, kicsik, majd a nagyok elődöntőiből három-három versenyző jut a május 26-i döntőbe, ahol a korcsoportok győzteseit hirdetik ki és a nézők megszavazzák ki legyen a Virtuózok közönségdíjasa, a június 2-i fináléban pedig az abszolút nyertes születik meg.