Kossuth-díjas magyar dalszerző, zeneszerző, költő, énekes-előadóművész. Saját stúdiójában dolgozik, saját lemezkiadója gondozza albumait. Az 1987-ben megalakult Bonanza Banzai kultzenekar alapítójaként, énekeseként országos hírnévre tett szert. Ő írta a dalszövegeket, de zeneszerzőként is dolgozott. Szólókarrierje kezdetben a zenekarral párhuzamosan futott, 1994-től, az együttes felbomlásától kezdve szólistaként lép fel, továbbra is ő jegyzi a dalszövegeket és a zene túlnyomó részét is. A Bonanzával kilenc, szólistaként tizenhét magyar nyelvű és hat angol albumot készített. A magyar kiadványok többsége aranylemez lett, de több platina is van köztük. Magyarországon összes kiadványának együttes eladásai elérik az egymillió példányt.
Számos országjáró turné főszereplőjeként több száz élő koncertet adott. Koncertezett Groningenben, Barcelonában, Amszterdamban és Brüsszelben is, Londonban több alkalommal játszott.
A dalszerzői-előadói munka mellett verseket ír, ezidáig öt kötete jelent meg; saját videoklipjeit rendezi; A Nagy Könyv című televíziós olvasás-népszerűsítő akció keretében tévéfilmben szerepelt; színházban dolgozik, irodalmi felolvasóesteken lép fel. 1995-ben a Vígszínházban bemutatták Bertolt Brecht „Baal" című darabját, az előadáshoz Eszenyi Enikő rendező felkérésére írt zenét. 1998-ban az „Oliver" előadásának főszereplője a Madách Színházban (Bill Sikes). 1999-ben a Tarzan című Disney-filmhez készítette el Phil Collins dalainak magyar fordítását, a dalokat maga énekelte fel a müncheni stúdióban. 2001-ben saját verseiből hangjátékot készített Kaszás Attilával, „A hét parancsszó" címmel.
2002-ben a budapesti Terror Háza, 2006-ban a hódmezővásárhelyi Emlékpont múzeum kiállításához komponált tárlatvezető zenét. 2003-ban a Nemzeti Színházban szerepelt a Revans című előadásban. 2008-ban hangoskönyvet rögzített Krúdy Gyula novelláiból: a „Kaland a régi királlyal" című kiadványhoz maga válogatta az írásokat, a hangfelvételt Szigethy Gábor irodalomtörténész rendezte. 2013-ban a közrádiók új hangzó arculatának létrehozására kérték fel, valamint remixeket készített a brit Hurts együttes Miracle című dalához. Az ő stúdiójában rögzítette Berecz András Kossuth-díjas mesemondó a Felítő című albumát.
A Babits Mihály születésének 125. évfordulójára megjelent verslemezen olyan színészek mellett mond verset, mint Mécs Károly, Sztankay István és Eperjes Károly. A Bencés humor című hangoskönyv felvételén Blaskó Péter és Kubik Anna társaságában szerepel.
Ákos 2016-ban megnyerte a Petőfi Zenei Díj Az év koncertje díját, valamint 2017-ben és 2018-ban is a jelöltek között volt.
Bagossy Norbert a Bagossy Brothers Company énekese, frontembere. Az erdélyi tehetség egy televíziós tehetségkutatóban vált ismertté 2011-ben. A bandát 2013-ban alapították, feltűntek többek között a Nagy-Szín-Pad! tehetségkutatóban is, s a hazai fesztiválok meghatározó alakjai napjainkig.
2017-ben jelölték a zenekart Fonogram-díjra, még ugyanebben az évben és 2018-ban pedig Petőfi Zene díjra is.
2005-ben került a zenei köztudatba. Sikere azóta töretlen, a zenei és közélet kiemelt szereplője. Népszerűsége alapján a hazai előadók, zeneszerzők szűk élmezőnyének tagja. Eddig három önálló koncertet adott 12 000 ember előtt a Papp László Budapest Sportarénában.
Facebook rajongótábora 400 000 feletti, szerzeményeit 100 milliónál többször töltötték le YouTube-on és egyéb internetes felületeken. 2006-ban és 2009-ben Fonogram-díjjal jutalmazták zenei munkásságát, az elmúlt években pedig több tehetségkutató műsorban mentorként, zsűritagként véleményezte az elhangzott dalokat.
Országosan is sikeres pécsi teniszezőként egyetemi évei alatt kezdett zenei önmegvalósításba. A pécsi közgázon megszülető első demók után, a Fogyasztás előtt felrázandó című lemezre már többen felkapták a fejüket. A blues és rock hangminták, valamint a szórakoztató dumák kiemelték a földalatti mezőnyből a saját bevallása szerint a rappelést elsősorban hiányos énektudása miatt választó Red Pittet. Az albumhoz forgatott első Halott Pénz-klip - az Angard - sikere pedig épp időben érkezett, hogy Dávid összetépje csak oda szóló repjegyét Londonba, a Feneked a gyengém pedig minden korábbinál nagyobb ismertséget és fesztiválfellépéseket hozott.
Néhány évvel ezelőtt még úgy gondolta, nincs keresnivalója az országban, és inkább tovább áll, de szerencsénkre az utolsó pillanatban elkezdtek működni a dalai, és Marsalkó Dávid visszatolta a bőröndjét a szekrénye aljába. A Halott Pénz név ma már nem egyedül őt takarja, hiszen zenekarral járja az országot, és olyan generációs himnuszokat hoznak évről évre, mint a Valami van a levegőben, az Ugyanúgy hallasz, vagy a Darabokra törted a szívem.
Énekes-gitáros zenész, akit leginkább a Magna Cum Laude zenekar énekeseként ismerhet a közönség. 1992-ben Dobozon végezte az általános iskolát, ahol 1989-ben már fellépett, mint a hagyományőrző cigány együttes tagja. Kitanulta a kosárfonó, majd a faműves szakmát, később szakmunkás vizsgát tett, majd leérettségizett. Dolgozott asztalosműhelyben, majd lakberendezőként. Az élete azonban egyre inkább a zenéről szólt. Középiskolásként a Három amigo iskolai zenekarban zenélt, majd 1999-től a La bomba alapító tagja és szólistája és ugyanebben az évben a Magna Cum Laude zenekar énekese lett.
Később ez utóbbi zenekarra koncentrált, amellyel 2007-ben Fonogram-díjat nyertek. Jótékonysági akciók szervezője, résztvevője, zenekarával létrehozták a Magna Cum Laude Alapítványt a hátrányos helyzetben lévő tehetséges fiatalok megsegítésére. 2018-ban a Baptista Teológiai Akadémia misszió szakán teológiai diplomát szerzett.
A Petőfi Zenei Díj gálát az M2 Petőfi TV és a petofilive.hu élőben közvetíti, illetve a gálát megelőző időszakban rengeteg érdekességet, izgalmas kulisszatitkot láthatnak a csatorna nézői az Instagramon és a Facebookon.