David Benioff és D. B. Weiss munkája, George R. R. Martin fantasyregényei alapján készült sorozat, aki nem hallott róla, alighanem egy búvárharangban élt az elmúlt években. Előbbi két showrunner sokáig népszerű volt, de annyira összecsapták az utolsó évadot, hogy a népharag miatt egy darabig nem is mutatkoztak. A suta, elsietett befejezés csak pár hibapontot jelent, attól még minőségi sorozatot láthattunk éveken át.
Nincs olyan tévés szaklap, amely ne tenné a Totál szívást minden idők öt legjobb sorozata közé, így a ranker.com olvasói és szavazói sem merték ezt tenni. A végig feszült, izgalmas sorozatot a készítőknek volt merszük a csúcson abbahagyni, akkor, amikor imádta a kritika és folyamatosan nőtt a nézettség. Utódja a Better Call Saul, ott az első két évad még lassabb, unalmasabb volt, de egyre inkább erőre kap, sztoriban, alakításban, hangulatban közelíti a nagy elődöt.
Bizonyára a mai fiatalok milliói is nézik, szeretik, de főképp azoknak jelent remek szórakozást, akik a nyolcvanas években voltak fiatalok – tele van a sorozat olyan popkulturális utalással, zenével, tárggyal, frizurával, szöveggel, amely szerethetővé teszi a nosztalgiára hajlamos nézőnél. Ráadásul kalandos, izgalmas és humoros egyszerre, de ennek is hamarosan vége lesz.
Az átlagos magyar nézőnek ismertebb, mint a Breaking Bad vagy a Stranger Thing együttvéve, hiszen főműsoridőben ment itthon a TV2-n, sokan imádták Hugh Laurie-t a mufurc doki szerepében.
Itt egyértelműen látszik, hogy nem magyar nézők szavaztak a ranker.com oldalon, mert A Hivatal eléggé rétegsorozat, legalábbis a fenti négyhez képest biztosan. Persze megvolt a hazai rajongótábora is, a fanyar humor kedvelőinél népszerű volt. Magyar verzióban hasonlónak mondható a Munkaügyek és a Fapad.
Lapozzon, a cikk folytatódik!