Ez egy 1966-os sorozat, hat évadon át futott nagy sikerrel. A start után húsz évvel feltámasztották, készült belőle még két évad, de akkor már csak egy eredeti szereplő maradt a stábban, Peter Graves. A széria inspirálta a Tom Cruise-filmeket, amelyeket magyarok tízezrei is láttak moziban.
A Counterpart 2017 és 2019 között futott, húsz rész, két évad készült. Ez inkább sci-fi, mint kémsorozat, párhuzamos világok vannak benne. Ma nagyon sok mindent meghatároz a világjárvány, nos, ebben a sorozatban a sztori szerint 1996-ban söpört végig a Földön egy influenzavírus, amely százmilliókat ölt meg.
Get Smart volt az eredeti címe, sok országban sikerrel ment, Mel Brooks készítette. A műfajra jellemző feszültség, izgalom ebben nincs annyira jelen, mert ez a kémfilmek és kémsorozatok paródiája, Don Adams és Barbara Feldon zseniális benne.
Itthon is ment a sorozat, Spooks és MI-5 néven is ismert. Peter Firth játszott a legtöbb részben, tíz évad készült a brit kémelhárítókról. Több tévés díjat nyert, videojáték is készült belőle.
1961-ben rajtolt brit kémsorozat, annyira régi, hogy az első négy évad még fekete-fehérben készült. 161 rész készült 1969-ig, eleinte egy David Keel nevű karakter volt a középpontban (Ian Hendry alakította), utána John Steed (Patrick Macnee) lett a főszereplő. Ikonikus sorozat volt, regények, novellák, képregények születtek később erre épülve, 1998-ban pedig jött a Bosszúállók film olyan színészekkel, mint Ralph Fiennes, Uma Thurman és Sean Connery. Színdarab és rádiós hangjáték is készült Avengers-témában.
Erről sok magyar tévézőnek lehetnek frissebb emlékei, mert 2001-ben indult, és pár éve még ment hazai csatornákon is, A sorozat alapötlete J. J. Abramstől származik. Jennifer Garner volt a főszereplő, mint Sydney Bristow CIA-ügynök, aki a világ minden pontján felbukkan, és nagyjából 42 perc alatt elvégzi a legbonyolultabb, legképtelenebb missziókat is. Ez a tempó a Helyszínelők kedvelőinek biztos bejött.
Kiefer Surtherland tette tévés ikonná Jack Bauert, a félelmet nem ismerő terrorista-elhárítót, a sorozat készítői pedig olyan ügyesen alkalmazták az epizódvégi cliffhangert (feszült fordulatot), hogy képtelenség volt csak egy részt nézni belőle: sok 24-rajongó nem tudott elaludni hajnalig, mert sorra jöttek az újabb izgalmak, és muszáj volt belenézni a következő epizódba. Mint az Alias, ez is 2001-ben indult, kilenc évad készült belőle, egyedi formátummal: a 24 rész egy évadban 24 óra történetét mesélte el, amely során a derék Jack többször is megmentette az amerikai elnök életét, Washingtont, az Egyesült Államokat vagy épp a fél világot.
2007-ben rajtolt sorozat, öt évad, 91 rész készült belőle. Itthon nem találkozott a nagyközönség ízlésével, nem lett sikeres. A sorozat középpontjában Chuck Bartowski áll, aki egy kódolt e-mailt kap volt főiskolai barátjától Bryce Larkintól. Megnyitását követően a világ legnagyobb kémtitkainak utolsó másolata raktározódik el Chuck agyában, ezt követően a Nemzetbiztonság és a CIA is felügyeli Chuck épségét. Zachary Levi és a szépséges Yvonne Strahovski voltak a főszereplők.
Claire Danes, Damian Lewis, James Rebhorn, Mandy Patinkin láthatók benne, többek közt, és az első pár évad alapján abszolút megérdemelt ez a szép pozíció, mesteri szinten értettek a készítők a feszültségkeltéshez. A CIA-s, kémelhárítós, terrorista-leleplezős történetekben Danes és Patinkin jelentették az állandóságot, mellőlük sorra estek ki a férfifőszereplők, előbb sajnálatosan Lewis, majd a sokat szenvedett Rupert Friend. Több Golden Globe- és Emmy-díja bizonyítja, hogy minőségi sorozatról van szó.
Lassan induló, de remek széria egy szovjet házaspárról, amely az Egyesült Államokba költözik alvóügynökként, családot alapít, kamaszgyereket nevel, amikor sorra jönnek az izgalmas küldetések. A helyzetet igencsak bonyolítja, hogy pont a szomszédba beköltözik a családjával egy FBI-ügynök, akinek épp az a feladata, hogy elkapja a városban tevékenykedő orosz kémeket. A háttér a nyolcvanas évek, a ruhák, a zenék, az autók, minden korhű, jó nézni, miközben épp annyira feszült, mint egy jó kémsorozatnak lennie kell. Hat évad, 75 rész készült, a kritika csak nagyon lassan fedezte fel, de a végén azért nyert Emmy-t és Golden Globe-ot is.