Tegnap hajnal óta a Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet előtt várják a sajtó képviselői Lagzi Lajcsit, eddig mindhiába. Az Origo is a helyszínen várakozott egészen éjfélig, mivel sajtóértesülések szerint február 15-én kellett volna a trombitásnak börtönbe vonulnia, ezt a dátumot a trombitás testvére, Galambos István is megerősítette. Ennek ellenére eddig sem jelentkezett az intézménynél, ezt a jelenleg is a helyszínen tartózkodó kollégáink erősítették meg.
Sokan találgatják, mi történhetett a zenésszel, aki tegnap lapunk megkeresésére is furcsán reagált és azt sérelmezte, hogy mindenki az ő életére kíváncsi.
Ez nem egy show-műsor, hanem az életem
- írta szöveges üzenetben kollégánk megkeresésére, mivel telefonon nem értük el, ő pedig időt kért arra, hogy átgondolja, szeretne-e megszólalni lapunknak az ügyről.
Egyre több kérdést vet fel, hogy mi történhetett a tegnapi napon Lagzi Lajcsival, aki először egy furcsa hívást indított telefonjáról és a Bors szerkesztőségét tárcsázta. A telefonba nem szólt bele közvetlenül, hanem egy ismeretlen nővel beszélgetett. A háttérben furcsa zajokat lehetett hallani, mintha egy CT-gép hangja lenne, Lajcsi pedig köhögött, majd elhaló hangon köszönetet mondott a társaságában lévő nőnek. Ezek után pedig a Vértesben kirándulva fotózták le, - ami 150 km-re fekszik Kecskeméttől - amint egy kisbuszba száll be az út mentén. Azóta nem tudni, hogy mi történt Lagzi Lajcsival, miért nem kezdte meg a letöltendő börtönbüntetését.
A szakértő véleménye szerint több lehetőség is van arra, hogy kijátssza egy elítélt a bevonulásának megjelölt kezdetét, egyrészt akkor nem adnak ki hivatalos elfogatóparancsot, ha egészségügyi állapota nem teszi lehetővé a büntetés megkezdését, például kórházba kerül. Ezenkívül elfogadható lehet olyan indoklás is, hogy az elítéltnek fontos lezáratlan teendői vannak, ez esetben kérelmet nyújthat be, amit a végrehajtási bírónak kell elbírálnia.
Ha egy elítélt halasztási kérelmet nyújt be és a büntetés végrehajtási bíró megalapozottnak látja az indoklást, nyerhető némi idő. Egy bizonyos ideig az indok lehet akár szubjektív is.
Ez annyit jelent, hogy az elítélt hivatkozhat arra is, hogy van még olyan fontos elintéznivalója, amire nem jutott ideje. Ilyenkor a maximum nagyjából három hónap, de annál csak nagyon ritkán több... Halasztó hatályú lehet egy esetleges életveszélyes egészségügyi állapot is. Ezt azonban később igazolni kell, és ha nem nyer bizonyítást, annak súlyos következményei lehetnek az elítéltre nézve" - magyarázta Tran Dániel ügyvéd azzal kapcsolatban, hogyan halasztható egy büntetés megkezdésének dátuma.