Az állat, egy nőstény európai muflon már féléves, és a genetikai vizsgálatok megerősítették, hogy igazi klón. Az európai muflon ma már igen ritkának számít (becslések szerint kevesebb mint ezer felnőtt, vadon élő egyede létezik), s csak Szardínia, Korzika és Ciprus szigetén fordul elő.
A klónozási eljárást az itáliai Teramo Egyetem kutatói végezték, Pasqualino Loi vezetésével. A munkába bekapcsolódtak a skóciai Roslin Intézet munkatársai is, akik elsőként hoztak létre emlősklónt, Dolly személyében.
A klónozási eljárás most is ugyanaz volt, vagyis a nukleáris transzfer (maganyag-átviteli) technológiát használták. A genetikai anyagot egy elpusztult anyajuh teteméből szerezték meg, majd egy házijuh saját genetikai anyagától megfosztott petesejtjébe jutatták be. Az embriót szintén egy házijuh méhébe ültették. Mind a fajidegen petesejt, mind a méh megfelelőnek bizonyult a klón számára.
A korábbiakban is végeztek kísérleteket veszélyeztetett fajok klónozással történő létrehozására, de ezek eddig nem jártak sikerrel. Az első próbálkozás egy ázsiai dzsungeltulokkal (Bibos gaurus) történt, de a Noé névre keresztelt állat születése után 48 órával elpusztult.
Számos kutató szerint a klónozás lesz a kihalásra ítélt fajok végső menedéke. Számos országban alakítanak ki olyan génbankokat, amelyek ezt a célt szolgálhatják a jövőben. A Noé klónozását végrehajtó intézet (Advanced Cell Technology, Massachusetts, USA) jelenleg a bongó antilop, a szumátrai tigris és mindenki kedvence, az óriáspanda hasonló létrehozását fontolgatja.
Valójában azonban ez nem sokat segít a veszélyeztetett élőlényeken, mivel pusztulásuk alapvető oka élőhelyük megsemmisítése. Becslések alapján a madarak 11, az emlősök 25 és a halak 34%-a veszélyeztetett.
A kutatók részletes beszámolója a Nature Biotechnology 2001. októberi számában jelent meg (Genetic rescue of an endangered mammal by cross-species nuclear transfer using post-mortem somatic cells pp 962 - 964; Pasqualino Loi, Grazyna Ptak, Barbara Barboni, Josef Fulka Jr., Pietro Cappai & Michael Clinton).