A kazah sürgős ügyek bizottságának szóvivője szerint egy nyolcfős építőbrigád dolgozott a tetőn a baleset pillanatában. Az épületet, amelyet a törölt űrrepülőgép-programból maradt eszközök tárolására használtak, kordonnal vették körül, mivel félő, hogy a falak összeomlanak. Egyelőre nincs hír a nyolc munkás állapotáról. Szergej Gorbunov, az orosz űrkutatási hivatal szóvivője az RTR orosz állami tv-ben azt mondta, nem valószínű, hogy bármelyikük túlélte volna a 80 méteres zuhanást. A BBC mai beszámolója szerint a mentőalakulatok három munkás holttestét már megtalálták a romok között.
Az orosz hatóságok nem engedték meg a kazah mentőegységeknek, hogy űrközpontjukba belépjenek, de egy különleges orosz mentőbrigád már elindult Moszkvából Bajkonurba. Az őket szállító repülőgép azonban csak 13 órával a szerencsétlenség után ér oda.
Bajkonur Oroszország fő békés célú rakétakilövő bázisa és űrhajós kiképzőközpontja, amelyet Moszkva a Szovjetunió megszűnése után Kazahsztántól bérel űrprogramjához. Az összeomlott hangárt a 60-as évek végén építették, eredetileg a szovjet holdprogramhoz, amelyet végül az amerikai Apollo 11 holdra szállása után leállítottak. Később a Buran űrrepülőgép építésére használták. A Buran 1988-as, sikertelen repülése után öt évvel ezt a programot is törölték, és azóta az épületet nem használták. Az RTR szerint a Buran a baleset pillanatában is hangárban volt.
Gorbunov felidézte az épület konstrukciós hibáit, emlékeztetett arra a szovjetunióbeli gyakorlatra, amikor az építőket szorították a szimbolikus politikai határidők. Ugyanakkor kizárta, hogy merénylet történt volna. Megerősítette továbbá, hogy az épület összeomlása nem veszélyezteti a Nemzetközi Űrállomásra irányuló űrutazásokat, sem pedig a kereskedelmi műholdak röppályára állítását.