Az eddigi legveszélyesebb kisbolygó: ütközés 2019-ben

Vágólapra másolva!
Mindössze egy hete fedezték fel azt az aszteroidát, amely az eddig ismert földsúroló objektumok között egyelőre a legveszélyesebbnek tűnik.
Vágólapra másolva!

Az előzetes pályaelemzések alapján a 2002 NT7 jelzésű égitest 2019. február 1-jén ütközhet össze bolygónkkal. Fényessége alapján 2 kilométer átmérőjű lehet, azaz becsapódása esetén kontinentális léptékű pusztítást okozhat.

A pályaszámításokban még nagyok a bizonytalanságok, és további megfigyelések szükségesek a veszély mértékének megállapításához. Mindenesetre az eddigi adatok alapján ez a legfenyegetőbb objektum a földsúroló kisbolygók észlelésének rövid történetében. A becsapódás esélye azonban még így is csupán 1 a 100 000-hez.

Az égitestet 2002. július 5-én észlelték az új-mexikói Linear Obszervatórium automata keresőtávcsövével. Azóta világszerte figyelemmel követik az útját, s már közel 200 további megfigyelést végeztek el.

Az égitest adatai és veszélyességi foka (NASA)http://neo.jpl.nasa.gov/risk/2002nt7.html

A 2002 NT7 837 naponta kerüli meg a Napot. Pályája a Mars távolságától a Föld pályáján belülre húzódik. A következő 18 hónap során jól látható marad, így tovább lehet pontosítani a pálya elemeinek értékeit.

Az előzetes elemzések szerint 2019-ben 28 km/s-os sebességgel csapódhat bolygónkba, s akár globális klímaváltozást is előidézhet.

Korábban az [origo]-ban:

Már megint elmarad egy világvége
2002. július 17. Az utóbbi hetekben nagy riadalmat keltett, hogy egy nagy vörös égitest készül összeütközni a Földdel. A hír eredeti forrása azonban kissé elavultnak tűnik - egy sumér legendáról van szó, amelynek nincs csillagászati alapja.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!