A Los Angelesben megtartott aukción, ahol a Barnum nevet viselő dínómaradvány volt a legfőbb attrakció, 600 különféle tétel - kőzet, fosszília, meteorittöredék, féldrágakő - cserélt gazdát összesen 1,28 millió USA dollár értékben.
A Bonhams and Butterfields aukciósház közleménye szerint a Tyrannosaurus rex csontvázának maradványait egy dél-dakotai beruházási csoport vásárolta meg 93 250 USA-dollárért. Szakértők ennél jóval magasabb, akár 900 ezer dolláros vételárra is számítottak, tekintettel arra, hogy 68 millió éves csontmaradványokról van szó.
Sue, az első aukción értékesített T. rex 1997-ben közel 8 millió USA dollárért cserélt gazdát és került a chicagói Field Museum tulajdonába. A tetemes értékbeli különbség valószínűleg annak köszönhető, hogy Sue szinte teljesen ép - 90%-os - maradvány, míg a most értékesített lelet csupán 20%-a a T. rex teljes csontvázának.
A leletet 1995-ben egy Wyoming állambeli farmon tárták föl kutatók, nevét pedig Barnum Brownról kapta, aki 1900-ban először bukkant Tyrannosaurus rex-maradványokra. A feltételezések szerint a most elárverezett csontok éppen az 1900-ban elsőként megtalált T. rexhez tartoznak, mivel azt szintén Wyomingban, Barnum előkerülési helyének közelében tárták föl. Az 1900-as lelet az állat teljes csontvázának mintegy 14 százalékát teszi ki, és a hatvanas évek óta a londoni Természettudományi Múzeumban látható.
A legmeggyőzőbb bizonyíték arra, hogy a Londonban őrzött maradványok és Barnum azonos állattól származnak az, hogy a két lelet csontjai kiegészítik egymást: ami hiányzik az egyikből, az megvan a másikban - magyarázza Japheth Boyce, a Barnum-lelet föltárását vezető paleontológus. Különösen fontos ezen belül is az, hogy az állat állkapocscsontjai tökéletesen illeszkednek egymáshoz.