Pillanatnyilag bolygónk északi féltekéjének legnagyobb méretű jéghegye az a város méretű tömb, amely 2010. augusztus 4-én szakadt le a grönlandi Petermann gleccser végéről. A hatalmas jégtömb akár több évig is fennmaradhat, miközben az áramlatok lassan sodorják.
A mellékelt animációt az Európai Űrügynökség (ESA) Envisat nevű műholdjának felvételeiből állították össze. Az ASAR detektorral rögzített huszonnégy kép július 31. és szeptember 1. között mutatja a jéghegy mozgását. A legelső képkocka még a leszakadás előtt készült, és jól megfigyelhető rajta a törés, amely a jéghegyet a gleccserről leválasztotta. Érdemes továbbá nyomon követni, hogy hatalmas mérete és tömege ellenére a tengeráramlatoktól "élénken" mozog a jéghegy.
Haladása során többször is enyhén balra fordul, majd visszaáll eredeti irányába, amint a különböző áramlatok módosítják mozgását. A legutolsó képeken ismét balra kanyarodik, és hamarosan beér annak a csatornának a középvonalába, amely az északi Jeges-tengert az Atlanti-óceánnal köti össze.
A jéghegy helyzete július 31. és szeptember 1. között (ESA)