Július 19-én ritka fényképezési lehetőség nyílik a Szaturnusz körül keringő Cassini-űrszonda számára. A szondáról nézve ugyanis a Szaturnusz teljesen eltakarja a Napot, így az egész gyűrűrendszert egyszerre lehet fotózni. Külön érdekesség, hogy a Föld is benne lesz a látómezőben:
A képek készítésekor a Cassini 1,44 milliárd kilométerre (a Föld-Nap távolságnak kb. 10-szeresére) lesz a Földtől. Porszemnyi bolygónk így kb. 1 pixel lesz a fotókon. Ez azonban nem zavarja a NASA-t, amely nagy felhajtást szervez a Facebookon: egy nagy közös integetést a Szaturnusz felé a fenti időpontban.
Az valóban ritka, hogy a külső Naprendszerből lehet fotózni a Földet, az űrkutatás történetében erre eddig kétszer került sor (először 23 éve, a Voyager 1 űrszonda küldött képet még messzebbről, a Naptunusz mellől).
Ha ön is szeretne integetni, akkor ezt július 19-én (pénteken), magyar idő szerint 23.27-től 23.42-ig teheti meg, bár mi akkor már sötétben leszünk:
A Szaturnuszt pénteken este délnyugat felé találja meg. Az alábbi térképen a 22 órás helyzet látható, másfél órával később már jóval közelebb lesz a horizonthoz, amelyre ezért nagyon jó rálátás kell: