Megérkezésük után egy évvel a tenyészpár már utóddal örvendeztette meg a nagyközönséget. Ez hatalmas szenzációnk számított, hiszen akkor született Magyarországon először földimalac (Orycteropus afer). A faj ritkasága miatt az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége tenyészprogramot működtet szaporításuk elősegítésére, ebben vesz részt a győri állatkert is.
Magyarországon csupán négy földimalac él, kettő Győrben, kettő pedig a Fővárosi Állat- és Növénykertben, mind a négy állat a győri állatkert tulajdona.
A második utódra 5 évet kellett várni. Végül február 2-án a reggeli órákban ismét földimalackölyök született a Folyók városában. Az állatkert munkatársai számára nem okozott meglepetést az ellés, hiszen az anyán már két-három héttel korábban észrevették az erre utaló jeleket.
Ennek ellenére nagy izgalom egy földimalac születése, hiszen a kölykök több mint 70%-át kézzel kell nevelni. Az állatkert munkatársai ezért az első napokban folyamatos megfigyelés alatt tartották az anyát és kölykét. A nőstény ismét jó anyának bizonyult, gondoskodásának köszönhetően ez az aprócska csupasz, malacorrú, nyúlfülű kengurufarkú kis lény lassan kezdi felfedezni lakóhelyét, már egyedül is kisebb sétákra indul.
Ezek az állatok felnőttkorukban is mókásan néznek ki, küllemük alapján nehéz eldönteni, hogy melyik fajjal álnak rokonságban. A földimalackölykök kinézte még a kifejlett példányokénál is bizarrabb. Az állatkert munkatársai szerint kis űrlényekhez hasonlíthatók.
A földimalac – nevével ellentétben – nem hogy a sertéssel, de gyakorlatilag semmilyen más jelenleg élő állattal sem áll rokonságban. Életmódja alapján leginkább a hangyászokra és a tobzoskákra hasonlít, hiszen kizárólag termeszekkel és hangyákkal táplálkozik.
A kölyök az első pár hetet az anyjával kettesben tölti, ezután kerülnek vissza a földimalacházba ahol már a látogatók is megtekinthetik. Várhatóan fél-egy éves koráig a győri állatkertben marad, ezt követően a tenyészprogram keretében másik állatkertbe költözik.