III. Amenhotep Kr.e. 1379 és 1340 között élt. Halotti templomát az egykori Thébában (ma Kom el-Hetan) építették fel. A templom oszlopcsarnoka ma már egy üres terület, amelyet homok és por takar – magyarázta Horig Szuruzian egyiptológus az al-Ahram egyiptomi napilap internetes kiadásának. A régészcsoport jelenleg azt próbálja kideríteni, hogy a templom romjai között rejt-e bármit még föld.
Nem ez az első alkalom, hogy oroszlánfejű istennő szobrát tárták fel Kom el-Hetanban. A régészcsoport korábban hatvannégy különböző nagyságú és formájú Szehmet-szoborra bukkant a térségben.
Az egyik fekete szobor 174 centiméter magas, és az ókori istennőt trónon ülve ábrázolja, a másik 45 centiméter magas és az istennő arcát ábrázolja, számolt be a leletekről Mamdúh ed-Damáti egyiptomi régészeti miniszter.
Szehmet (vagy Szahmet) ókori egyiptomi istennő, Ré napisten lánya, neve azt jelenti, hatalmas, erős. Az oroszlánfejű istennőt tartották az anyák oltalmazójának, az orvosok védelmezőjének, de a háború, a járvány, a gyűlölet és a halál űrnőjének is.
Oroszlánfejű, hosszú ruhát viselő nőként ábrázolták feje körül napkoronggal, amelyet egy ureuszkígyó vett körül. Az istennő szent állata az oroszlán volt, így oroszlánalakban is előfordul az egyiptomi ábrázolásokon.