A miniszoknya – amit a kreátor, Mary a kedvenc autójáról, a Mini Cooperről nevezett el – hivatalos megfogalmazása: olyan rövid szoknya, amelynek az alsó része a viselőjének térdén felül végződik.
A siker olyannyira elsöprő lett, hogy Quant 1966-ban a Brit Birodalom Rendjének tiszti fokozatát is átvehette „találmányáért”. Mary Quant a királynő által is megtisztelt ünnepélyes alkalommal természetesen minit viselt. A tervező mit sem törődött az erkölcsprédikátorokkal, csupán a sikerre koncentrált. „Valahogy boldoggá tette az embereket!" – fejtette ki véleményét Mary Quant a miniszoknyáról, miután kreációjával gyakorlatilag a feje tetejére állította a hatvanas évek társadalmát.
A sok híresség között a hatvanas évek topmodell sztárja, Twiggy, a világhíres francia moziikon Brigitte Bardot, sőt, az egykori first lady, Jackie Kennedy is miniszoknya-rajongó lett. Jackie, a korszak pletykalapjainak kedvence, miniszoknyában állt oltár elé, amikor 1968-ban férjhez ment a dúsgazdag görög milliárdoshoz, Onassziszhoz.
Az elegáns Coco Chanel elutasította a miniszoknyát. A divat fejedelemnőjének véleménye szerint a "borzasztó ruhadarab egyenesen merénylet a jóízlés ellen".
Habár számos afrikai országban tabu a miniszoknya, a világ más tájain népviseletként vált divattá. Hogy ne menjünk messze, a palóc népviseletek között is fellelhető ruhadarab a rövidszoknya.
A felvidéki Izsán, amikor a lányok felveszik a rakott szoknyát, lendítenek egyet rajta, amint kilépnek a kapun, és rendszerint ez is elhangzik: „Édesanyám, indítsa meg a farom!” Így aztán a lányok csípője és a több réteg szoknya egyszerre mozog.
1979 óta március 24-e a világkarriert befutott ruhadarab, a miniszoknya világnapja.