A tajvani kikötőben készült felvétel alaposan felpörgette a közösségi médiát, szakértők és laikusok egyaránt beszálltak az állat kilétéről folyó vitába. A legtöbben azt az elméletet támogatják, hogy
egy, a zsinórférgek (Nemertea) törzsébe tartozó fajról lehet szó
– olvasható a Daily Mail weboldalán.
A videó a Facebookon kezdte világhódító útját, és bár azóta az eredeti feltöltő levette profiljáról a felvételt, időközben annyira népszerű lett, hogy utat talált több videomegosztóra, többek között a YouTube-ra is. A 34 másodperces klip elején egy horgászbot hosszával összehasonlítva megcsodálhatjuk az állat teljes testhosszát, amely közel egy méter.
Akárcsak több hasonló videónál, itt is felmerült az „idegen életforma” potenciális magyarázatként. A legvalószínűbb feltételezés azonban az, hogy egy zsinórféregfajról lehet szó, amelyet a víz mosott a kikötő betonjára. Habár a zsinórférgek leggyakrabban mindössze néhány milliméter hosszúak, akadnak beszámolók olyan egyedről,
amelynek testhossza elérte az 54 métert is.
A Nemertea törzs tagjai színükben is változatosak, előfordulnak közöttük zöld, piros, sárga és narancssárga példányok is.
Ami biztos, hogy rózsaszín ormányszerű szerve (proboscis) van, amely a zsinórférgek közös jellemzője. Az ormány az előbél előtt, a testüreg többi részétől elválasztott üregben nyugszik, kinyújtva háromszor hosszabb lehet, mint az állat teste. A szervet valósággal kilövi a préda felé, majd azzal ragadja meg. Az ormányon méregmirigyekkel összekötött szúróserték (stylet) is vannak.